Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Wiadomości 29 mar
Technologiczne innowacje w urządzeniach marki Viessmann

Efektywne gospodarowanie energią w budynku z korzyścią dla środowiska oraz domowych budżetów to priorytet, jakim firma Viessmann kieruje się przy wdrażaniu rozwiązań i nowych produktów. Oto innowacje, dzięki którym użytkownicy mogą wygodnie zarządza swoimi systemami grzewczymi, oszczędzając energię i redukując koszty ogrzewania.

Zdalne sterowanie ogrzewaniem grzejnikowym

Ogrzewanie grzejnikowe jest jednym z najpopularniejszych sposobów przekazywania ciepła do budynku. Aby umożliwić zdalne sterowanie temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach firma Viessmann opracowała termostaty grzejnikowe ViCare. W połączeniu z interfejsem komunikacyjnym Vitoconnect OPTO2 pozwalają one zdanie ustawiać temperaturę w pomieszczeniach, dostosowując ją do aktualnych potrzeb domowników, a także wydzielać strefy sterowane według indywidualnych programów czasowych. Sterowanie systemem opartym na termostatach ViCare odbywa się za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej ViCare. Rozwiązanie to umożliwia zarządzanie centralnym ogrzewaniem domu z dowolnego miejsca, znacznie zwiększając komfort jego obsługi. Przyczynia się także do redukcji kosztów ogrzewania, dzięki lepszemu dopasowaniu temperatury w pomieszczeniach do bieżących potrzeb.

Bezprzewodowe zarządzanie systemem grzewczym

Vitotrol to system zdalnego sterowania ogrzewaniem i ciepłą wodą, umożliwiający programowanie harmonogramów i regulację temperatury w domu. W jego skład wchodzą bezprzewodowe moduły do obsługi instalacji grzewczej Vitotrol, które można zamontować w każdym pomieszczeniu mieszkalnym. Komunikują się one z gazowymi, wiszącymi kotłami Vitodens poprzez nadajnik radiowy o niskiej mocy. Moduły pozwalają sterować temperaturą pomieszczenia w różnych trybach pracy nawet dla czterech obiegów grzewczych, a także korzystać z komfortowych funkcji, takich jak program wakacyjny czy program urlopowy w domu.

Instalacja grzewcza pod stałą kontrolą

ViGuide to aplikacja mobilna przeznaczona dla partnerów Viessmann, która umożliwia monitorowanie i sterowanie systemami grzewczymi ich klientów, zarówno w domach jednorodzinnych, jak i budynkach mieszkalnych. ViGuide informuje, które instalacje działają prawidłowo, a w których występują usterki wymagające usunięcia. Aplikacja pozwala zdalnie zmieniać szereg ustawień instalacji grzewczej, a także pomaga szybko diagnozować i rozwiązywać problemy w miarę ich pojawiania się, zarówno zdalnie, jak i na miejscu. Rozwiązanie to zwiększa komfort pracy instalatorów oraz poczucie bezpieczeństwa użytkowników systemów grzewczych, które podlegają zdalnemu nadzorowi przez zaufanego specjalistę.

Zintegrowany system energetyczny domu

Platforma Viessmann One Base to rozwiązanie, które bezprzewodowo integruje pompy ciepła, kotły grzewcze, systemy wentylacyjne, zasobniki energii oraz instalacje fotowoltaiczne Viessmann w jeden system, w którym mogą one komunikować się ze sobą i współpracować na rzecz optymalnego zużycia energii. Cały system może być zdalnie sterowany za pomocą jednej aplikacji mobilnej ViCare. Umożliwia ona także śledzenie wszystkich przepływów energii w domu. Analiza przedstawia m.in. aktualne poziomy samowystarczalności oraz zużycia energii w gospodarstwie domowym. Sterowanie usługami i urządzeniami zintegrowanymi z platformą One Base może odbywać się również za pomocą asystentów głosowych, takich jak Amazon Alexa czy Google Assistant. Platforma One Base pozwala w łatwy sposób realizować rozwiązania inteligentnego domu na rzecz jeszcze większego komfortu i optymalnego zużycia energii.

Tagi: Viessmann