Wiadomości 10 sty
Viessmann
Carrier finalizuje przejęcie Viessmann Climate Solutions

fot. Viessmann

Kamień milowy w transformacji firmy Carrier jako globalnego lidera w dziedzinie inteligentnych rozwiązań klimatycznych i energetycznych.

Firma Carrier Global Corporation (NYSE: CARR) ogłosiła, że sfinalizowała przejęcie Viessmann Climate Solutions od Viessmann Group. Transakcja ta stanowi kolejny znaczący krok w transformacji portfolio Carrier, jeszcze bardziej wzmacniając globalną pozycję firmy jako lidera w dziedzinie inteligentnych rozwiązań klimatycznych i energetycznych.

Połączenie oznacza dodanie do istniejącego portfolio Carrier wiodącej marki ze zróżnicowanym modelem kanałów sprzedaży bezpośredniej do instalatorów. Viessmann Climate Solutions jest ponadto, kluczowym dostawcą wysoce wydajnych i odnawialnych rozwiązań klimatycznych z ponad 100-letnim doświadczeniem w zakresie innowacji i zrównoważonego rozwoju. 12 000 wysoce wyspecjalizowanych członków zespołu Viessmann Climate Solutions jeszcze bardziej wzmacnia pozycję Carrier jako wiodącego dostawcy HVAC na świecie, na stałe umiejscawiając Carrier w szybko rozwijającej się przestrzeni mieszkaniowej i działalności komercyjnej (RLC) w Europie. Thomas Heim, który wcześniej zarządzał Viessmann Climate Solutions, będzie kierował Carrier RLC HVAC w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, co obejmuje działalność Viessmann Climate Solutions i Carrier RLC we wspomnianym regionie, w tym także Riello.

"Połączenie z Viessmann Climate Solutions tworzy najbardziej kompleksowy i zróżnicowany pakiet zrównoważonych technologii i usług klimatycznych w branży" - powiedział David Gitlin, prezes i dyrektor generalny Carrier. "Transakcja ta, wraz z planowanym wyjściem z naszych dotychczasowych obszarów aktywności w ramach Fire & Security i Commercial Refrigeration, przekształci funkcjonowanie Carrier w działalność o wyższym wzroście, z wyraźnym naciskiem i mandatem globalnego lidera w zakresie inteligentnych rozwiązań klimatycznych i energetycznych".

Max Viessmann, dyrektor generalny Viessmann Group, dołącza do zarządu Carrier. "Z niecierpliwością czekam na bliską współpracę z Dave'em i jego zespołem kierowniczym, a także moimi kolegami z zarządu, aby zbudować przyszłościowego, prawdziwie globalnego lidera klimatycznego" - powiedział Max Viessmann. "Nie mógłbym być bardziej podekscytowany tym połączeniem, które stanowi doskonałą podstawę do wykorzystania możliwości rozwoju i maksymalizacji wpływu na przyszłe pokolenia".

Dodanie do portfolio Viessmann Climate Solutions, pozycjonuje Carrier jako cyfrowego, skalowalnego, kompleksowego dostawcę zrównoważonych rozwiązań klimatycznych i energetycznych, który zaspokaja wszystkie potrzeby związane z ogrzewaniem, chłodzeniem, odnawialnymi źródłami energii, fotowoltaiką, magazynowaniem energii i zarządzaniem energią w domu.

O firmie Carrier

Carrier Global Corporation, światowy lider w dziedzinie inteligentnych rozwiązań klimatycznych i energetycznych, jest zaangażowany w tworzenie rozwiązań, które mają znaczenie dla ludzi i naszej planety oraz dla przyszłych pokoleń. Od samego początku przewodzi w tworzeniu nowych technologii i zupełnie nowych branż. Dziś nadal pozostaje liderem, ze względu na światowej klasy, zróżnicowany zespół specjalistów, który w centrum zainteresowania stawia klienta. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę corporate.carrier.com lub śledź firmę Carrier w mediach społecznościowych.

###

Dodatkowe wyjaśnienie

Niniejszy komunikat zawiera stwierdzenia, które w zakresie, w jakim nie są stwierdzeniami faktów historycznych lub bieżących, stanowią "stwierdzenia dotyczące przyszłości" w rozumieniu przepisów o papierach wartościowych. Te stwierdzenia dotyczące przyszłości mają na celu przedstawienie bieżących oczekiwań lub planów kierownictwa dotyczących przyszłych wyników operacyjnych i finansowych firmy Carrier, w oparciu o założenia, które są obecnie uważane za aktualne. Stwierdzenia dotyczące przyszłości można rozpoznać po użyciu takich słów, jak "wierzyć", "oczekiwać", "oczekiwania", "plany", "strategia", "perspektywy", "szacować", "projekt", "cel", "przewidywać", "będzie", "powinien", "widzieć", "wytyczne", "prognoza", "pewny", "prognoza", "scenariusz" i inne słowa o podobnym znaczeniu w związku z dyskusją na temat przyszłych wyników operacyjnych lub finansowych. Stwierdzenia dotyczące przyszłości mogą obejmować, między innymi, stwierdzenia dotyczące przewidywanego wpływu i korzyści z naszych transakcji transformacji portfela, w tym przejęcia i integracji Viessmann Climate Solutions, planów, strategii lub transakcji Carrier oraz inne stwierdzenia, które nie są faktami historycznymi. Wszystkie stwierdzenia dotyczące przyszłości wiążą się z ryzykiem, niepewnością i innymi czynnikami, które mogą spowodować, że rzeczywiste wyniki będą się znacznie różnić od tych wyrażonych lub sugerowanych w stwierdzeniach dotyczących przyszłości. Dodatkowe informacje na temat czynników, które mogą spowodować, że rzeczywiste wyniki będą się znacznie różnić od tych podanych w stwierdzeniach dotyczących przyszłości, można znaleźć w raportach firmy Carrier na formularzach 10-K, 10-Q i 8-K składanych lub dostarczanych do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Wszelkie stwierdzenia dotyczące przyszłości odnoszą się wyłącznie do dnia, w którym zostały wygłoszone, a firma Carrier nie przyjmuje na siebie obowiązku aktualizowania ani korygowania takich stwierdzeń, czy to w wyniku nowych informacji, przyszłych wydarzeń, czy z innych powodów, z wyjątkiem przypadków wymaganych przez obowiązujące prawo.

CARR-IR

Viessmann