Wiadomości 3 kwi
Aerzen

Digitalizacja to centralny punkt rozwoju przemysłowego. Targi COMVAC w Hanowerze, przykładowo, już drugi raz z rzędu będą odbywały się pod hasłem “Zintegrowany przemysł”. Centrum rozwojowe AERZEN pokazuje, jak może wyglądać inteligentne połączenie sieciowe pomiędzy człowiekiem a maszyną.

Współpraca komponentów sterujących i monitorujących AERsmart, AERtronic oraz Webview AERZENa jest szczególnym elementem kształtowania całego procesu bezpośrednio u użytkownika.

Aerzener Maschinenfabrik, jako jeden z technologicznych liderów w zakresie dmuchaw i sprężarek śrubowych, przedstawia kompletne rozwiązania – a te zawierają inteligentne systemy komunikacyjne. Synchronizacja i optymalizacja systemów celem osiągnięcia maksymalnej efektywności i dostępności wymaga przejrzystości we wszystkich aspektach oraz wiarygodnej wymiany informacji.

AERtronic kontroluje proces sprężania powietrza. System kontrolny AERtronica zawiera wszelkie dostępne interfejsy jak MODBUS RTU (standard), PROFIBUS DP, MODBUS Gateway pomiędzy RTU, MODBUS TCP (Ethernet) oraz PROFINET©.

Obsługa dotykowego panelu jest intuicyjna i bardzo przyjazna dla użytkownika. Wszelkie dane operacyjne są archiwizowane, protokołowane i dostępne celem ich wiarygodnej ewaluacji. Interwały serwisowe mogą zostać zaplanowane oraz terminowo zrealizowane na bazie przepracowanych godzin roboczych. Opcjonalnie, sterownik może być programowalny w zależności od ciśnienia systemowego, co czyni cały proces jeszcze bardziej energetycznie efektywny. Zastosowany jako wersja sterownika nadrzędnego AERtronic może wpłynąć na ogólną poprawę osiągów całego systemu. Eksploatację każdej pojedynczej maszyny w zakresie całego systemu, można przeprowadzić bardziej homogenicznie. Oszczędności energetyczne, nawet do 30%, mogą zostać osiągnięte poprzez za- i wyłączanie maszyn w zależności od aktualnego zapotrzebowania na sprężone powietrze.  Optymalizacja czasów pracy maszyn jak też czasokresów serwisowych zapewni dodatkowe oszczędności.

Innowacyjny system kontroli urządzeń, AERsmart reprezentuje najbardziej inteligentny komponent w sieci komunikacyjnej. Odnosząc to np. do gospodarki wodno-ściekowej, poprzez AERsmart, wymagana ilość tlenu w bioreaktorach może być dostarczana przez maszyny w ten sposób, iż obciążenia szczytowe będą realizowane w najlepszy możliwy sposób w zakresie konfiguracji maszyn na obiekcie. Cykle zmiennych obciążeń powietrza są realizowane w sposób precyzyjny, i co najważniejsze, w zawsze najbardziej energetycznie efektywny sposób.

Webview jest centralnym elementem odnośnie przejrzystości zarządzania parkiem maszynowym. Moduł może być łatwo zintegrowany z panelem sterującym i oferuje dostęp do istotnych danych z dowolnego miejsca na świecie. Podłączony do systemu, Webview może być użyty do  odczytu danych przez komputer, smartfon czy tablet. Lokalnie czy ogólnoświatowo – istotny element dla Państwa Przemysłu 4.0.

AERZEN informuje w jaki sposób klienci mogą przygotować się na przyszłościowe wymagania Przemysłu 4.0 w zakresie indywidualnych aplikacji. Jak widać, AERZEN dysponuje dużą wiedzą ekspercką na ten temat i zaprasza chętnych do dialogu.

Tagi: Aerzen