Wiadomości 30 maj
Rittal
"Statek i morze" - 10 konferencja Rittal

fot. Rittal

18 czerwca 2019 roku w Hamburgu rozpocznie się 10. konferencja branżowa Rittal – „Statek & morze”. Tematem głównym wydarzenia będzie „Inteligentna technika napędowa i jej wkład w ochronę środowiska”. Eksperci z dziedziny gospodarki morskiej zaproponują rozwiązania dla najważniejszych problemów branży. Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi regulacjami IMO (International Maritime Organization) oraz MEPC (Maritime Environment Protection Committee).

Rosnące wymagania w kwestii ochrony środowiska i ustawowe limity emisji zmuszają firmy z branży morskiej oraz producentów techniki portowej do zmian swoich strategii. Firma Rittal już po raz 10. jest organizatorem konferencji branżowej „Statek & morze” w Hamburgu, na której przedstawiane są rozwiązania najważniejszych problemów branży.

„Przemysł morski stoi przez dużym wyzwaniem. Firmy działające w tym obszarze muszą dołożyć swoją „cegiełkę” do działań mających na celu ochronę środowiska, a także wdrożyć konkretne rozwiązania”, mówi Andreas Zühlcke, wiceprezes Działu Zarządzania Rynkami Wertykalnymi w firmie Rittal. „Do wdrożenia efektywnych rozwiązań potrzebne jest wsparcie dostawców z branży morskiej i ich doświadczenie. Trzeba korzystać z dostępnych rozwiązań i jednocześnie je rozwijać. Kluczem do sukcesu jest inteligentne połączenie urządzeń w sieć”, dodaje Zühlcke.

Na tegorocznej edycji konferencji „Statek & morze” tematem wiodącym będzie „Inteligentna technika napędowa i jej wkład w ochronę środowiska”. Prelegenci zadbają o to, aby nie zabrakło ciekawych tematów do dyskusji - dlatego uczestnictwo w wydarzeniu pozwoli dostrzec nowe aspekty i problemy stojące przed producentami w branży morskiej.

Firma Rittal jako wiodący, światowy dostawca systemów zalicza branżę morską do jednego z najważniejszych rynków docelowych. Rozwiązania „Rittal – The System” znajdują zastosowanie w wielu obszarach branży morskiej – m.in. w stoczniach, na statkach, w portach, na platformach wydobywczych oraz w żegludze śródlądowej. Do klientów firmy zaliczają się także wszystkie przedsiębiorstwa zajmujące się wyposażeniem statków. Rozwiązania jakie firma Rittal oferuje dla branży morskiej to m.in. systemy obudów i szaf sterowniczych, systemy klimatyzacji, rozdziału mocy, a także rozwiązania IT.

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście