Wienkra - Kalendarz
Wiadomości 16 gru
TOSOT
Rozwiązania TOSOT dla krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej i Lasoterapii Vesuna

Urządzenia TOSOT zostały wykorzystane w projekcie systemu klimatyzacji oraz wentylacji powietrza w Kliniki Medycyny Estetycznej i Lasoterapii Vesuna. Nasze rozwiązania usprawniły cykl wymiany powietrza oraz pomogły w stworzeniu bezpiecznego klimatu dla pracowników i pacjentów. Na terenie posesji zastosowano jednostki kasetonowe oraz ścienne, a każde pomieszczenie posiada podstawowy sterownik.

Vesuna to jedna z największych placówek medycyny estetycznej w Małopolsce – 300m2 powierzchni użytkowej mieści się w nowoczesnym budynku Hexagon przy ul. Zamkniętej 10 w Krakowie. Klinika od ponad 10 lat dba o zdrowie i wygląd swoich pacjentów, dlatego podczas projektowania systemu wentylacji i klimatyzacji powietrza, ich komfort znajdował się na pierwszym miejscu.

W projekcie usprawnienia cyklu wymiany powietrza stworzonym przez CentroClimę, wykorzystano TOSOT TMV Heat Recovery. Funkcja odzysku ciepła w tym rozwiązaniu sprawia, że system jest energooszczędny i pozwala spełnić oczekiwania temperaturowe użytkowników w każdej sytuacji. Wszystkie jednostki mają możliwość ciągłego chłodzenia i grzania niezależnie od siebie.

Zamontowany sterownik CE52-24/F umożliwia kontrolę nad pracą systemu i poszczególnymi modułami z jednego miejsca, bez konieczności wyłączania, uruchamiania lub zmiany parametrów urządzeń pomieszczenie po pomieszczeniu. Moduł jest bardzo intuicyjny w obsłudze, a wszystkie ustawienia można zrealizować jednym kliknięciem. Dodatkowo ma możliwość zaprogramowania harmonogramu pracy i stworzenia grup urządzeń, które pracują w tym samym miejscu.