Wiadomości 16 paź
Prestiżowa nagroda PASCAL 2019 - zapraszamy do zgłaszania projektów

fot. Stowarzyszenie Polska Wentylacja

V edycja Nagrody PASCAL – można już zgłaszać projekty. Stowarzyszenie Polska Wentylacja rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń do V edycji Nagrody PASCAL. Zgłoszenia wstępne można już przesyłać pocztą tradycyjną lub mailową. Laureatów poznamy w marcu 2019 r.

Nagroda trafi w ręce projektantów - autorów projektów instalacji wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia. Podobnie jak rok temu zgłoszenia może dokonać projektant, inwestor, architekt lub organizacja branżowa. Zgłaszający może zgłosić trzy obiekty, przy czym muszą to być realizacje oddane do użytku w ciągu ostatnich dwóch lat (2017 i 2018 r.), zlokalizowane na terenie Polski. Projekt może być wykonany dużo wcześniej.

Tak, jak w latach ubiegłych, statuetkę otrzymają trzej projektanci, których projekty wyróżniają się na tle konkurencji niestandardowymi i nowatorskimi rozwiązaniami. Premiowane będą te inwestycje, w których zastosowano rozwiązania zapewniające wysoką efektywność energetyczną, komfort użytkowników i dobrą jakość powietrza wewnętrznego.

Laureatów wyłoni Kapituła powołana przez Zarząd Stowarzyszenia Polska Wentylacja – organizatora i pomysłodawcę Nagrody PASCAL. Wszystkie nominowane projekty będzie można zobaczyć na wystawie, która zostanie zaprezentowana podczas Międzynarodowych Targów Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2019. Targi odbędą się w dniach 5-6 marca w Warszawie. W czasie pierwszego dnia targów zwiedzający będą mogli poznać wszystkie nominowane obiekty, a dzień później poznać laureatów.

Stowarzyszenie Polska Wentylacja

W ubiegłorocznej edycji nagrodę PASCAL przyznano za instalacje wentylacji i klimatyzacji w obiektach:

  1. BAŁTYK – budynek biurowo-usługowy – zaprojektowany przez TERMO STUDIO,
  2. CENTRUM DYSTRYBUCJI LEKÓW, siedziba Komtur Polska Sp. z o.o. – budynek biurowohandlowy – zaprojektowany przez POL-CON CONSULTING Sp. z o.o.
  3. ZA BRAMKĄ – budynek usługowo-biurowy – zaprojektowany przez PERFECTA.

Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze stronny www.nagrodapascal.pl

Organizator
Stowarzyszenie Polska Wentylacja jest zrzeszeniem osób zawodowo związanych z branżą wentylacyjną. Celem Stowarzyszenia jest upowszechnianie skutecznych sposobów wentylowania w budownictwie oraz wspieranie rozwoju branży, a także szerzenie postaw moralnych w środowisku branży wentylacyjnej. Stowarzyszenie działa od 2001 roku, a od 2013 jest także członkiem Stowarzyszenia Europejskiego Przemysłu Wentylacyjnego EVIA z siedzibą w Brukseli.

Stowarzyszenie Polska Wentylacja

Stowarzyszenie Polska Wentylacja http://www.wentylacja.org.pl/

Stowarzyszenie Polska Wentylacja działa nieprzerwanie już od 2001 r.
Stowarzyszenie zrzesza osoby, firmy i instytucje naukowe związane z branżą wentylacyjną.

Głównym obszarem działalności Stowarzyszenia Polska Wentylacja są działania prawno-organizacyjne mające na celu egzekwowanie i przestrzeganie Prawa Budowlanego oraz przepisów z zakresu wentylacji. Ponadto, dążymy do standaryzacji przepisów z zakresu wentylacji oraz synchronizacji z przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej.

Stowarzyszenie propaguje i zachęca do stosowania skutecznych i efektywnych rozwiązań w zakresie wentylowania w budownictwie. Realizujemy cele edukacyjne polegające na podnoszeniu świadomości społecznej na temat prawidłowo funkcjonującej wentylacji. Zależy nam również na ciągłym podnoszeniu wiedzy i świadomości ekologicznej.