Gree - Ciepło z Gree
Wiadomości 22 lut
WIGMORS
 Preparaty do czyszczenia i dezynfekcji klimatyzacji Rectorseal

Preparaty Rectorseal to najdłużej obecne na polskim rynku specjalistyczne środki do czyszczenia oraz dezynfekcji urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych – parowników, skraplaczy, tac ociekowych, filtrów powietrza oraz innych elementów instalacji. Rectorseal to amerykański producent z ponad 80-letnią tradycją, część notowanego na nowojorskiej giełdzie NASDAQ koncernu CSW Industrials. Przedstawicielem firmy w Polsce jest Wigmors.

O korzyściach płynących z utrzymania w czystości urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych nie będziemy w tym miejscu wiele się rozpisywać. Dość wspomnieć, że od czystości zależna jest ich wydajność chłodnicza, pobór energii, poziom hałasu a także awaryjność i żywotność. Drobnoustroje rozwijające się w parownikach to z kolei źródło nieprzyjemnego zapachu, a także alergii i chorób, włącznie ze śmiertelnie groźną „chorobą Legionistów”.

Wszystkim negatywnym skutkom zanieczyszczonych urządzeń można zapobiec, dbając o ich czystość, przy użyciu przeznaczonych do tego i – co ważne - skutecznych preparatów. Takich jak produkty Rectorseal, które pokrótce poniżej przedstawiamy.

 

Czyszczenie i dezynfekcja jednostek wewnętrznych

Zadbać o jednostki wewnętrzne pozwoli preparat Coil Disinfectant. W jednym kroku dezynfekuje i czyści powierzchnie oraz odświeża powietrze. Niszczy bakterie Legionella pneumophila oraz inne drobnoustroje, rozwijające się w systemach klimatyzacyjnych. W ten sposób trwale usuwa źródło nieprzyjemnego zapachu. Może być stosowany nie tylko odkażania i czyszczenia parowników, tac ociekowych czy filtrów powietrza, ale do wszelkich nieporowatych powierzchni (również mających kontakt z żywnością). Nie wymaga wentylacji ani spłukiwania, jest biodegradowalny i posiada pozwolenie Ministra Zdrowia na obrót produktem biobójczym.

W przypadku mocniej zanieczyszczonego parownika konieczne może być dodatkowo użycie preparatu o silniejszym działaniu czyszczącym. Świetnym wyborem jest w takim przypadku Coil-Rite – środek na bazie alkoholu, nie zawierający w składzie kwasów ani zasad. Doskonale usuwa brud, kurz, okopcenia, osady, tłuszcze, oleje, smary i osady tytoniowe. Jest niskopieniący, idealnie nadaje się do stosowania w pomieszczeniach. Może być używany również do filtrów, urządzeń dystrybucji powietrza oraz innych powierzchni. Koncentrat.

Uzupełnieniem czynności higienicznych po przeprowadzonym czyszczeniu i dezynfekcji jest użycie tabletek Actabs. Po umieszczeniu w tacy ociekowej, zapobiegają one gromadzeniu się szlamu, rdzy, pyłu unoszącego się w powietrzu, mułu i ciał stałych. Nie pozwalając na zatkanie przewodów odprowadzania skroplin, eliminują ryzyko zalania pomieszczenia. Zabezpieczają ponadto przed powstawaniem odoru, jaki występuje w zbiornikach ze stojącą wodą.

 

Czyszczenie jednostek zewnętrznych

Jednostki zewnętrzne są narażone na znacznie większe zanieczyszczenia, dlatego też konieczne jest użycie silniejszych środków czyszczących.

Najpopularniejszym wśród nich jest Renewz – zasadowy, a zarazem najsilniejszy spośród preparatów bezkwasowych. Przeznaczony do mycia skraplaczy i elektronicznych filtrów powietrza. Aktywna piana doskonale usuwa wiele różnych zanieczyszczeń, w tym tłuszcze (również kuchenne), smary, rdzę, tlenki i osady tytoniowe. Idealny do stosowania w lokalach gastronomicznych. Nie tylko czyści, ale również rozjaśnia powierzchnie lameli a do tego zapobiega korozji. Koncentrat.

W przypadku najcięższych zabrudzeń doskonale się z kolei sprawdzi się Con-Coil – prawdopodobnie najsilniejszy na rynku preparat, łączący w składzie związki kwasowe, zasadowe i alkoholowe. Zapewnia to wszechstronną i najwyższą skuteczność. Aktywna piana szybko usuwa wszelkie organiczne zanieczyszczenia stałe np. martwe owady, puch topoli i pyłki roślinne, trawę, pióra, sierść, odchody itp. a także brud, kurz, rdzę, tlenki, osady kamienia i inne zanieczyszczenia. Rozjaśnia i nabłyszcza czyszczone powierzchnie. Koncentrat.

 

Preparaty uniwersalne – do parowników i skraplaczy

W przypadku silnego zanieczyszczenia parowników lub przeciwnie - stosunkowo niewielkiego zabrudzenia skraplaczy, optymalne może okazać się użycie środków uniwersalnych. Są to preparaty przeznaczone do czyszczenia zarówno jednostek wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

W ofercie Rectorseal znajdują się 2 takie produkty. Pierwszym jest Foam-A-Coil, dostępny w postaci koncentratu oraz w aerozolu. Silnie pieniący, świetnie usuwa brud, osady, kurz, tłuszcze, oleje, smoły oraz inne zanieczyszczenia. Nie tylko z lameli wymienników ciepła, ale także z filtrów powietrza, kanałów wentylacyjnych, urządzeń dystrybucji powietrza, urządzeń mechanicznych oraz innych powierzchni metalowych.

Inną propozycją z tej grupy jest Clean-N-Safe, przeznaczony do czyszczenia wymienników ciepła, również mikrokanałowych, w urządzeniach chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz pompach ciepła. Głęboko wnikająca piana usuwa brud, kurz, osady i inne zanieczyszczenia. Nie tylko czyści, ale też rozjaśnia ściemniałe lamele, a ponadto opóźnia rozwój korozji. Dostępny w postaci koncentratu oraz w aerozolu.

Preparaty przeznaczone do czyszczenia parowników oraz środki uniwersalne mogą być nanoszone przy pomocy myjek ciśnieniowych. 


Produkty Rectorseal można nabyć we wszystkich placówkach Wigmors, a także na stronie www.czystyuklad.pl. W sklepie on-line można w wygodny sposób dobrać preparat odpowiedni do naszych potrzeb oraz pobrać potrzebną dokumentację. Zapraszamy!

Przejdź na stronę czystyuklad.pl