gree
Wiadomości 14 kwi 2020
Osiedle Silesia z fotowoltaiką

fot. Kompas Inwestycji

Agrobex realizuje pierwszy budynek w ramach projektu mieszkaniowego Osiedle Silesia. Inwestycja w Zielonej Górze zostanie wyposażona w panele fotowoltaiczne.

Osiedle Silesia to najnowszy projekt poznańskiej spółki Agrobex. Kompleks dwóch budynków wielorodzinnych zostanie zrealizowany przy ulicy Osiedle Śląskie w Zielonej Górze. Powstanie łącznie 117 mieszkań o powierzchni od 43 do 59 mkw, czyli lokale 2- i 3- pokojowe. Do dyspozycji mieszkańców będą komórki lokatorskie, windy, wózkarnia, rowerownia oraz naziemny parking. Dla najmłodszych powstanie plac zabaw.

– Budowa naszej nowej inwestycji na terenie Zielonej Góry już trwa. Warto wspomnieć, że na dachu będziemy montować panele fotowoltaiczne, które mogą zaspokoić zapotrzebowanie na prąd, na przykład w klatkach schodowych czy przy oświetleniu terenów zielonych wspólnoty - mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex.

W pierwszym etapie zaprojektowano 59 lokali o powierzchni od 43 do 59 mkw. Mieszkania na parterze otrzymają ogródki a pozostałe lokale - balkony lub tarasy. Planowany termin zakończenia realizacji pierwszego budynku to koniec II kwartału 2021 roku.

Tagi: fotowoltaika
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu