Wiadomości 24 lip
Nowe zasady dotyczące egzaminowania napełniaczy butli

fot. Pixabay

W związku z Rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21 maja 2019r. w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych (Dz. U. z 2019r. poz. 1008) od dnia 1 czerwca 2019r. obowiązują nowe zasady dotyczące egzaminowania napełniaczy butli.

Następuje zmiana formy egzaminu – do dnia 1 czerwca egzamin składał się wyłącznie z części ustnej, natomiast obecnie praktyczną część ustną poprzedza test pisemny. Następuje również zmiana okresu ważności zdobytych zaświadczeń kwalifikacyjnych – zaświadczenia wydawane po 1 czerwca są ważne przez 10 lat, natomiast zaświadczenia wydane wcześniej zachowują ważność przez okres najbliższych 5 lat. Został opublikowany nowy formularz wniosku o sprawdzenie kwalifikacji i wydłużył się okres oczekiwania na wyznaczenie terminu egzaminu przez Urząd Dozoru Technicznego – wynosi on aż 30 dni roboczych od dnia przyjęcia kompletu dokumentów. 

Yareal sprzedał już 20 % miejsc parkingowych z ładowarkami dla samochodów elektrycznych

14 sie 1
Wiadomości Yareal sprzedał już 20 % miejsc parkingowych z ładowarkami dla samochodów elektrycznych
Nicko
Nicko
Nie ma się co dziwic. Przydomowa stacja elektryczna zawsze sie przydaje. U nas co prawda jest, ale i tak częściej odwiedzamy stacje... - 17 sie