Wienkra - Kalendarz
Wiadomości 21 maj 2020
Atest Gaz
Najnowsze realizacje - Baltic Connector | Atest Gaz

fot. Atest Gaz

Z przyjemnością informujemy, że na zamówienie Spółki Control Process S.A., Atest Gaz realizuje dostawy Systemów Detekcji i Bezpieczeństwa Gazowego dla dwóch tłoczni gazu ziemnego Paldiski i Puiatu w Estonii.

Tłocznia gazu Paldiski to fragment planu rozbudowy estońskiego systemu przesyłu gazu, poprzez utworzenie połączenia z Finlandią w ramach Balitic Connector (podwodny rurociąg gazowy łączący oba kraje). Baltic Connector to połączenie mające znaczenie strategiczne z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego EU oraz Finlandii.

Drugą częścią realizowanych dostaw Systemów Bezpieczeństwa Gazowego jest tłocznia gazu Puiatu, która znajduje się na granicy z Łotwą.

Obie wyżej wymienione tłocznie gazu stanowią fragment większego zadania jakim jest rozbudowa sieci przesyłu gazu z Polski, aż do Finlandii.

Na tłoczniach zainstalowane zostaną najbardziej zaawansowane rozwiązania z oferty Atest Gaz:

  • Czujniki Gazów SmArtGas 4 z łączem Bluetooth, wyposażone w nowoczesną głowicę FL.C umożliwiającą zdalną kalibrację bez wyłączania czujnika z ruchu i konieczności podchodzenia do niego.
     
  • Strefowe sygnalizatory optyczno – akustyczne LTT, które dzięki w pełni nadzorowanej linii RS485 będą niezawodnie i czytelnie informować o zdarzeniach alarmowych a także o poprawnej pracy systemu (zielony sygnał GASOK).

Więcej o zastosowanych rozwiązaniach można przeczytać w naszej broszurze: Systemy Bezpieczeństwa Gazowego dla obiektów przemysłowych

Tagi: Atest Gaz
Atest Gaz