Wiadomości 13 lis
Kospel
Nagroda Dobry Wzór 2018 dla ogrzewacza Luna inox

fot. Kospel

Zakończyła się 25 edycja konkursu Dobry Wzór organizowana przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Spośród 119 finalistów, wyłonione zostały najlepsze produkty i usługi. Przyznano 26 nagród głównych Dobry Wzór 2018.

Nagrody są przyznawane w dziewięciu kategoriach: Dom, Praca, Sfera Publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały, Transport i komunikacja oraz Moda i akcesoria.

Dobry Wzór to znak, którym Instytut Wzornictwa Przemysłowego nagradza projekty produktów dostępnych na polskim rynku, które wyróżniają się ciekawym wzornictwem, rozwiązaniami funkcjonalnymi i walorami rynkowymi.

Produkty biorące udział w konkursie, po wstępnej kwalifikacji, poddawane są dwuetapowej ocenie wzorniczej: przez ekspertów IWP oraz międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele instytucji gospodarczych, instytucji i stowarzyszeń działających na rzecz innowacji, w tym poprzez wzornictwo oraz uznani projektanci.

W kategorii "Dom" nagrodzono m.in. firmę KOSPEL za projekt pojemnościowego ogrzewacza do wody POC Luna Inox o pojemności 10 litrów. Uzasadnienie jury brzmiało:

"Do powszechnej brzydoty ogrzewaczy wody zdążyliśmy się przyzwyczaić. Dzięki ogrzewaczowi POC Luna Inox firmy Kospel jury odzyskało wiarę w to, że nawet takie urządzenie może być profesjonalnie i ładnie zaprojektowane oraz że funkcjonalny i estetyczny design na dobrym poziomie nie musi być drogi."

Kospel