Wiadomości 20 mar

Moduły fotowoltaiczne Suntech o mocy 27 MW rozpoczynają pracę w największym zakładzie fotowoltaicznym Shell zrealizowanym przez Biosar

Dziedzictwo, tradycja i innowacja: symfonia energii.

ROTTERDAM, Holandia, 18 marca 2019 r. /PRNewswire/ -- Moerdijk to jeden z największych zakładów petrochemicznych w Europie, a Moerdijk Solar Park to jeden z największych parków solarnych w Holandii. Moduły w parku zostały zainstalowane przez jednego z wiodących wykonawców EPC w branży energii solarnej Biosar Energy (UK) Limited, członka AKTOR Group. Mając na koncie ponad 12 lat pomyślnej współpracy z Suntech, firma Biosar zaprojektowała, zorganizowała zakupy i zrealizowała budowę elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy sięgającej gigawatów, w tym niektórych projektów flagowych, jak na przykład w Moerdijk. Elektrownię Moerdijk Solar Park zaprojektowano z 76 000 wysoko wydajnych, monokrystalicznych, półogniwowych modułów solarnych firmy Suntech. Wiodące w branży moduły solarne Suntech trafiły do portu w Rotterdamie we wrześniu ubiegłego roku, a dziś generują około 27 megawatów energii w okresach szczytowych w Moerdijk Solar Park firmy Shell. Produkcja ta odpowiada konsumpcji energetycznej 9000 holenderskich gospodarstw domowych. Zgodnie z doniesieniami wszystkie moduły solarne w parku osiągnęły bardzo dobre wyniki w optymalizacji obiegów i zmniejszania strat wewnętrznych. Takie rezultaty są wynikiem nieustannych dążeń do osiągnięcia wyjątkowej jakości przez firmę, która wymaga, aby wszystkie moduły przechodziły rygorystyczne testy zapewniające bezpieczną i stabilną wydajność na miejscu.

Jako wiodąca marka w branży energii odnawialnej firma Suntech została wybrana przez Shell (SNE) i Biosar Enery (UK) Limited, liderów w swoich branżach. Podążając za filozofią zarządzania skupiającą się na klientach, firma Suntech przyjęła usprawnione praktyki kierownicze w celu zapewniania lepszych usług klientom. Z jednej strony firma szybko reaguje na wymagania klientów po stronie produkcyjnej przez dynamiczne wprowadzanie zmian, a z drugiej słynie z obsługi klienta i niezawodności. Biorąc pod uwagę skupienie się na satysfakcji klientów, firma Suntech ustanowiła dobre kanały komunikacji między klientami a firmą przez założenie centrów obsługi klienta na całym świecie.

Nowe rozwiązanie w linii produktów komercyjnych Suntech - Solar Civilization - jest symbolem przeniesienia uwagi na zrównoważone środowisko życia. Zasadność zmiany potwierdzają liczne współprace, w tym z Shell w zakresie elektrowni fotowoltaicznej w Moerdijk. Jako lider w globalnej branży energetycznej koncern Shell aktywnie promuje transformacje energetyczne i wyznacza przykład wśród tradycyjnych koncernów energetycznych w zakresie promowania energii solarnej w radzeniu sobie z dwutlenkiem węgla w produkcji przemysłowej.

Firma Suntech jest pierwszym producentem modułów fotowoltaicznych wybranym przez Biosar i Shell na zaufanego dostawcę. Firma Suntech jest pewna, że płynna współpraca między Shell, Biosar a Suntech jest fundamentem pod przyszłe osiągnięcia. Tradycyjne i nowe źródła energii współpracują w Moerdijk niczym symfonia energii. Dziedzictwo to może zostać podtrzymane przez dalszy rozwój i innowacje.

Źródło: Suntech

Tagi: fotowoltaika
Centrum Prasowe PAP

Centrum Prasowe PAP http://centrumprasowe.pap.pl