Wiadomości 15 lut
Liberty Tower, kolejny wieżowiec w Warszawie

Golub GetHouse zaprezentował pierwsze wizualizacje Liberty Tower, najnowszej inwestycji, która powstanie przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Grzybowskiej w Warszawie. Projekt obejmuje 140-metrową wieżę mieszkalną, hotel i czterokondygnacyjny parking podziemny. Budowa rozpocznie się w przyszłym roku.

Projekt Liberty Tower powstał na deskach amerykańskiej pracowni architektonicznej Arquitectonica. Na warszawskiej Woli, u zbiegu ulic Żelaznej i Grzybowskiej, wyrośnie 41-kondygnacyjna wieża wraz z 9-kondygnacyjnym podium, pod którymi znajdzie się garaż podziemny. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na II kwartał 2020 roku, a ich zakończenie nastąpi w II kwartale 2023 roku.

– Przygotowując tę inwestycję czerpaliśmy najlepsze wzorce z rynku amerykańskiego, na którym od ponad 55 lat realizujemy budynki oferujące mieszkania na wynajem. Nie zapomnieliśmy jednak o wyjątkowej tożsamości miejsca, w którym powstanie Liberty Tower i we współpracy z Arquitectonica w ten sposób zaplanowaliśmy inwestycję, aby wszystkie historyczne elementy zostały odrestaurowane i wkomponowane w nowy projekt – zapewnia Czarek Jarząbek, prezes Golub GetHouse.

W części wysokościowej sięgającego aż 140 metrów budynku, zaplanowano blisko 500 wykończonych apartamentów o powierzchni od 36 do 125 mkw., przeznaczonych na długoterminowy najem. W specjalnie zaaranżowanej strefie na 10. i 11. kondygnacji Liberty Tower znajdą się m.in. centrum fitness i strefa spa, centrum konferencyjne, sala gier, strefa relaksu, a także otwarta kuchnia. Na dachu podium wieży zaprojektowano duży basen z jacuzzi oraz zielone tarasy z elementami małej architektury i strefami BBQ.

W Liberty Tower powstanie także sieciowy hotel działający w standardzie czterogwiazdkowym. W 9-kondygnacyjnym podium zostanie zaaranżowanych 267 pokoi. Część hotelowa obejmie również m.in. centrum konferencyjne, strefę fitness, restaurację, lobby bar oraz strefy spotkań. Otwarcie hotelu w Liberty Tower zaplanowano na trzeci kwartał 2023 roku.

– W naszym pierwszym projekcie realizowanym w Polsce, staraliśmy się wprowadzić niespotykaną dotąd, innowacyjną architekturę, mając przy tym głęboką świadomość historii i szczególnych cech warszawskiej społeczności – powiedział Bernardo Fort-Brescia, założyciel pracowni architektonicznej Arquitectonica.

Inwestycja obejmie również zabudowania o charakterze historycznym. Liberty Tower powstanie w sąsiedztwie działki, na której znajdują się zabytkowe fragmenty murów i bramy getta warszawskiego wraz z „domem Duschika”. Wszystkie historyczne elementy zostaną odrestaurowane i wkomponowane w nowy charakter miejsca. W ramach prac zostanie zrealizowana gruntowna rewitalizacja „domu Duschika” oraz odbudowa 7-kondygnacyjnej kamienicy, położonych od strony ulicy Żelaznej. Kamienica zostanie odtworzona przy jednoczesnym zachowaniu dawnego charakteru budynku. Wszystkie działania prowadzone będą w ścisłej współpracy z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Warszawie.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu