Wiadomości 23 maj
Projektant 140 metrowej mieszkalnej wieży Liberty Tower został już wybrany

fot. urbanity.pl

Liberty Tower to planowany, warszawski zespół budynków mieszkalnych w dzielnicy Wola przy Grzybowskiej, Żelaznej. Konstrukcja osiedla rozpocznie się w grudniu 2019, a zakończy się w marcu 2022 roku. Powierzchnia całkowita tego wielopiętrowego osiedla wyniesie 71000 metrów kwadratowych, a użytkowa 58000 metrów kwadratowych. Inwestorem projektu jest Golub GetHouse. W odległości 76 metrów znajduje się obiekt biurowy JM Tower, 85 metrów dalej znajduje się Centrum Żelazna III, a 90 metrów dalej znajduje się Osiedle Żelazna.

Golub GetHouse rozstrzygnął konkurs architektoniczny i wybrał pracownię, która zaprojektuje 140-metrową wieżę mieszkalną Liberty Tower. Inwestycja powstanie przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Grzybowskiej na warszawskiej Woli.

Projekt Liberty Tower powstanie w nowojorskim oddziale biura architektonicznego Arquitectonica. Pracownia założona w 1977 roku i kierowana przez Bernardo Fort-Brescia oraz Laurinde Spear, jest znana na świecie jako jeden z pionierów globalizacji w dziedzinie architektury. Podczas czterdziestu lat działalności, Arquitectonica przygotowała koncepcje setek inwestycji w 58 krajach na całym świecie – począwszy od biurowców, przez wieżowce mieszkalne, aż po budynki wielofunkcyjne. Wśród kluczowych projektów pracowni znajdują się: Microsoft Europe Headquarters w Paryżu, Bronx Museum i Westin Times Square w Nowym Jorku, Festival Walk i Cyberport Technology Campus w Hong Kongu, International Finance Center w Seulu czy American Airlines Arena w Miami – hala widowiskowo-sportowa, w której na co dzień występuje zespół NBA Miami Heat.

– Przygotowując nasze inwestycje dbamy o najmniejsze detale. Chcemy, aby wyróżniały się one nie tylko nowoczesnymi rozwiązaniami, ale także wyjątkową, ponadczasową architekturą, która wpisuje się w charakter danej lokalizacji. Nie inaczej jest w przypadku wieżowca Liberty Tower. Jesteśmy przekonani, iż stawiając na Arquitectonica dokonaliśmy najlepszego z możliwych wyborów. Architekci pracowni posiadają ogromne doświadczenie w przygotowywaniu projektów wysokościowców, w tym wieżowców mieszkalnych, oferujących lokale na wynajem wraz z szeregiem udogodnień. Liberty Tower będzie inwestycją wnoszącą zupełnie nową jakość na polski rynek lokali na wynajem, dlatego doświadczenie Arquitectonica przy realizacji tego projektu jest bezcenne – powiedział Czarek Jarząbek, założyciel i prezes Golub GetHouse. 

Inwestycja Golub GetHouse powstanie na warszawskiej Woli. W 140-metrowym budynku o podwyższonym standardzie znajdzie się ok. 450 nowoczesnych lokali, udostępnianych wraz z pełną infrastrukturą oraz szeregiem udogodnień m.in. całodobową recepcją, centrum fitness, kortem do squasha, salą do przyjęć i relaksu, salą konferencyjną, salą kinową, basenem z jacuzzi, miejscem do grillowania oraz zielonymi tarasami. W podium wieży znajdować się będzie hotel.

gift