Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Wiadomości 14 mar
LG
LG zaprezentuje innowacyjne rozwiązania HVAC na targach MCE 2024

LG Electronics przedstawi swoje najnowsze rozwiązania w zakresie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) na targach Mostra Convegno Expocomfort (MCE) 2024, które odbędą się w dniach 12-15 marca w Mediolanie we Włoszech. Na stoisku LG zaprezentowane zostaną energooszczędne rozwiązania HVAC dla domu i biz-nesu. Wśród nich znajdą się nowa jednostka wewnętrzna klimatyzatora DUAL-COOL™, która zapewnia komfortowe warunki w pomieszczeniach przez cały rok, pompy ciepła dla budynków mieszkalnych oraz rozwiązania komercyjne, wykorzy-stujące czynniki chłodnicze o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP).

Nowe klimatyzatory pokojowe, które zapewniają delikatny, przyjemny nawiew powietrza 

Na stoisku LG, w sekcji Home Gallery odwiedzający mogą zobaczyć klimatyzator LG DUALCOOL o nowym designie. Urządzenie zostało wyposażone w podnoszącą komfort użytkowników funkcję Soft Air™ i innowacyjny system podwójnej łopatki DUAL Vane™, który nawiewa ciepłe lub chłodne powietrze w wielu kierunkach, zapewniając szybką i skuteczną kontrolę temperatury. Aby zapewnić wydajne ogrzewanie i chłodzenie, zaprojektowany na europejski rynek DUALCOOL wykorzystuje najnowocześniejszą sprężarkę DUAL Inverter Heat Pump Compressor™. Kolejną funkcją klimatyzatora, mającą na celu zmniejszenie zużycia energii, jest narzędzie kW Manager™, które pozwala użytkownikom ustawić docelowe zużycie energii elektrycznej i monitorować jej szacunkowe zużycie w mobilnej aplikacji ThinQ™.  Stylowy klimatyzator ARTCOOL Gallery™, który również jest prezentowany na stoisku LG, pozwala na personalizację emitowanych obrazów i animacji (za pomocą aplikacji ThinQ). Wybrane przez użytkownika multimedia wyświetlane są na jasnym ekranie LCD, otoczonym prostą, elegancką ramką.

Domowe rozwiązania HVAC dla różnych środowisk instalacyjnych i stylów życia 

W sekcji rozwiązań domowych typu powietrze-powietrze LG zaprezentuje szeroki wybór klimatyzatorów z linii Multi Split. Wśród nich znajdzie się nowy naścienny klimatyzator pokojowy DUALCOOL i kilka jednostek wewnętrznych, które można dostosować do różnych środowisk instalacyjnych oraz stylu życia użytkowników. Odwiedzający mogą także zapoznać się z systemami klimatyzacji VRF do zastosowań domowych, takimi jak Multi V™ S, który w połączeniu z zestawem Hydro Kit (oraz ze zintegrowanym zbiornikiem na wodę) zapewnia stabilne ogrzewanie, chłodzenie i dostarczanie ciepłej wody użytkowej. W sekcji rozwiązań domowych typu powietrze-woda, na szczególną uwagę zasługują pompa ciepła powietrze-woda (AWHP) LG Therma V™ R290 Monobloc oraz szereg średnich i dużych rozwiązań grzewczych. Pompa R290 Monobloc, która jest idealna do użytku w domach jednorodzinnych, łączy w sobie wysoką wydajność z minimalistycznym designem. Wizualnie wyróżnia go falista kratka, wykończona w matowej czerni. Wśród jednostek wewnętrznych i zewnętrznych prezentowanych na MCE 2024, znajdują się kompatybilne z R290 Monobloc jednostki Combi i Hydro, demonstrujące zdolności LG do dostarczania rozwiązań dla różnych środowisk instalacyjnych. Aby zaspokoić potrzeby zarówno nowo powstających, jak i istniejących już nieruchomości mieszkalnych – w tym budynków wielorodzinnych – wydajne pompy ciepła firmy LG dostępne są w różnych, dopasowanych do konkretnych potrzeb opcjach.

Domowa platforma energetyczna dla bardziej zrównoważonego rozwiązania 

W części stoiska poświęconej rozwiązaniom domowych pomp ciepła typu powietrze-woda, odwiedzający mogą dowiedzieć się, w jaki sposób platforma LG Home Energy wspiera tworzenie bardziej zrównoważonych rozwiązań dla domu. Rozbudowane narzędzie energetyczne łączy ze sobą pompę LG Therma V R290 Monobloc i system magazynowania energii (ESS), usprawniając zarządzanie urządzeniami HVAC i energią. Może także pomóc zmniejszyć ślad węglowy gospodarstwa domowego. Warto wiedzieć, że pompy ciepła mogą znacznie zmniejszać emisję dwutlenku węgla (zwłaszcza w połączeniu z odnawialnymi źródłami energii, takimi jak energia słoneczna)1. ESS oferuje innowacyjne sposoby poprawy efektywności wykorzystania energii odnawialnej w domu i stanowi zapasowe źródło zasilania w przypadku przerw w dostawie prądu. Platforma Home Energy jest kompatybilna z LG ThinQ Energy2, rozbudowaną funkcją aplikacji LG ThinQ, umożliwiającą użytkownikom monitorowanie zużycia energii oraz sterowanie inteligentnymi urządzeniami i systemami HVAC za pomocą smartfona.

Zaawansowane rozwiązania klimatyzacyjno-grzewcze, na czele z Multi V™ i

W strefie komercyjnej skupiono się na zaawansowanych rozwiązaniach klimatyzacyjno-grzewczych, takich jak Multi V i czy Inverter Scroll Chiller oraz wybranych zestawach Hydro Kit. Multi V i wykorzystuje moduł AI LG, aby zapewnić użytkownikom opiekę sztucznej inteligencji, która wykorzystuje przestrzenne i sytuacyjne uczenie się, tym samym pozwalając zmniejszać codzienne zużycie energii. Indoor Space Care, odpowiadając na rzeczywiste warunki, automatycznie dostosowuje swoje ustawienia, regulując podłączone jednostki wewnętrzne. Tak, aby zapewnić wygodę użytkowania i utrzymać stałą temperaturę, zachowując przy tym najwyższą wydajność. Kolejną funkcją oferowaną przez moduł AI jest AI Energy Management, która pozwala użytkownikom ustawić docelowe zużycie energii w celu obniżenia jej ogólnego zużycia przez Multi V i. W strefie komercyjnej można zapoznać się również z innowacyjną jednostką odzysku ciepła, zaprojektowaną w celu zwiększenia bezpieczeństwa rozwiązań HVAC wyposażonych w czynnik chłodniczy R32. Ponadto, uczestnicy targów mogą przyjrzeć się z bliska rozwiązaniom VRF dla małych przestrzeni komercyjnych, także tym z ekologicznym czynnikiem chłodniczym R32 – Multi V i oraz Inverter Scroll Chillerowi. Odwiedzający stoisko LG mogą doświadczyć działania systemu DUAL Vane w klimatyzatorach DUALCOOL i 4-stronnych kasetach za pomocą technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR) i wizualizacji kinetycznej. Podczas targów prezentowane będą również wiodące w branży komponenty HVAC firmy LG, w tym wydajne i trwałe sprężarki.  

Najnowocześniejsze domowe i komercyjne rozwiązania HVAC firmy LG, prezentowane na targach MCE 2024, zapewniają komfortowe środowisko wewnętrzne, wyjątkową wydajność oraz inteligentne, wygodne sterowanie. Będziemy nadal zapewniać optymalne warunki w pomieszczeniach, zarówno w środowiskach domowych, jak i komercyjnych, dzięki wysokowydajnym, ekologicznym rozwiązaniom, wykorzystującym precyzyjną technologię sterowania przepływem powietrza i podstawową technologię sprężarek.

- James Lee, szef działu Air Solution Business Unit w LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company

Odwiedzający stoisko LG (#U28/Z16, hala 5, Fiera Milano) na targach MCE 2024 mogą zapoznać się z pełnym portfolio innowacyjnych rozwiązań HVAC firmy.

1 Według Niemieckiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła roczna emisja CO2 z systemów grzewczych różni się znacznie w zależności od źródła zasilania. Gdy pompa ciepła jest zasilana energią odnawialną, emisja wynosi zaledwie 0,09 tony, co jest najmniejszą odnotowaną wartością. Z kolei korzystanie z pomp ciepła zasilanych energią konwencjonalną skutkuje emisją na poziomie 1,35 tony. Współczynnik wydajności (COP) i sezonowy współczynnik wydajności (SCOP) serii Therma V R32 w warunkach niskiej temperatury i średniego klimatu wynoszą powyżej 4. Należy pamiętać, że rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od temperatury wody i temperatury zewnętrznej. 2 ThinQ Energy to rozbudowana funkcja aplikacji LG ThinQ. Nazwa aplikacji i dostępność funkcji mogą się różnić w zależności od modelu i regionu.

Tagi: LG
LG