Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Wiadomości 8 lut 2023
LG umacnia swoją pozycję na globalnym rynku HVAC, przedstawiając na targach AHR 2023 rozszerzoną ofertę produktów

Na corocznych targach HVAC firma LG prezentuje pompy ciepła o wyższej efektywności energetycznej, najnowocześniejsze technologie sprężarek inwerterowych oraz intuicyjne rozwiązania do obsługi i zarządzania

Firma LG Electronics przedstawia na AHR Expo 2023, największym amerykańskim wydarzeniu branży HVAC odbywającym się w Atlancie w dniach 6-8 lutego, najnowsze rozwiązania w zakresie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Bardziej wydajne, dostosowane do różnorodnych potrzeb rozwiązania komercyjne i domowe są prezentowane na dwóch stoiskach: HVAC Solution oraz Component Solutions.

Na stoisku HVAC Solution LG przedstawia szereg nowych rozwiązań na 2023 rok. Należą do nich systemy ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego (VRF), pompy ciepła o wyższej efektywności energetycznej, rozwiązania poprawiające jakość powietrza w budynkach oraz produkty z zakresu automatyki budynku i komunikacji sieciowej.

Jedną z najważniejszych nowości jest LG Multi V™ i – nowoczesny system VRF do chłodzenia i ogrzewania wyposażony w opracowany przez LG moduł AI. Najnowszy Multi V wykorzystuje przetwarzanie brzegowe i wyróżnia się inteligentnym działaniem opartym na warunkach pogodowych w czasie rzeczywistym oraz możliwością zdalnej aktualizacji oprogramowania użytkownika i oprogramowania sprzętowego. Jako system VRF nowej generacji Multi V i ma jeden obieg czynnika chłodniczego, który umożliwia podłączenie kilku urządzeń wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej. Dodatkowo oferuje funkcje, które pomagają zmaksymalizować wydajność energetyczną i zminimalizować koszty eksploatacyjne, co sprawia, że nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań komercyjnych. Multi V i zapewnia inżynierom i właścicielom budynków wyjątkową elastyczność w zakresie wydajności i konstrukcji: jest dostępny w zakresie wydajności od 6 do 44 ton chłodniczych i może być stosowany w modułowych konfiguracjach jedno- lub dwuramowych.

Agregat wody lodowej LG pracujący w funkcji pompy ciepła ze sprężarką inwerterową typu scroll wyznacza nowy standard rozwiązań w kategorii agregatów chłodniczych chłodzonych powietrzem. Przeznaczony jest do chłodzenia i ogrzewania. Dzięki imponującemu wskaźnikowi IPLV (wartości zintegrowanego obciążenia częściowego)1 wynoszącemu 19,46 agregat LG może być używany w różnych branżach i na różne sposoby – jest niezawodnym rozwiązaniem zarówno do systemów o dużej, jak i małej wydajności. Nadzwyczajną wydajność i wszechstronność agregatu wody lodowej pracującego w funkcji pompy ciepła ze sprężarką inwerterową typu scroll można przypisać kilku kluczowym komponentom – między innymi technologii inwerterowej LG. Umożliwia ona precyzyjną i efektywną reakcję na zapotrzebowanie grzewcze lub chłodnicze oraz wiodące w branży wysokowydajne ogrzewanie przy niskiej temperaturze otoczenia. Co więcej, modułowa konstrukcja pozwala zaprojektować i zainstalować agregat w konfiguracji dwu- lub czterorurowej, aby zapewnić jednoczesne chłodzenie i ogrzewanie bez utraty wydajności i sprawności.


LG Dedicated Outdoor Air System (DOAS), zdobywca nagrody AHR 2022 Innovation Award w kategorii wentylacji, to komercyjny system wentylacji, zapewniający również skuteczne osuszanie, chłodzenie i ogrzewanie. DOAS steruje temperaturą i wilgotnością powietrza wewnątrz budynku lub obiektu i jest wyposażony w podwójny system odzysku ciepła, który minimalizuje straty energii. Natomiast pompa ciepła powietrze-woda (AWHP) LG Therma V™ gwarantuje wydajne, niezawodne ogrzewanie, chłodzenie oraz zaopatrzenie w ciepłą wodę użytkową i jest doskonałą alternatywą dla domowego kotła gazowego.

Kliknij po więcej informacji o pompach ciepła LG Therma V

Klienci mogą zdalnie obsługiwać i monitorować swoje domowe rozwiązania LG HVAC oraz urządzenia AGD firmy LG za pomocą platformy inteligentnego domu – aplikacji LG ThinQ™. Dzięki funkcji LG ThinQ Smart Diagnosis mogą utrzymywać wysoką wydajność produktów LG i w razie potrzeby kierować bezpośrednie zapytania do ekspertów firmy.

Na targach AHR 2023 na stoisku Component Solutions firma LG prezentuje zróżnicowane podstawowe komponenty swoich produktów. Wszystkie nowe sprężarki inwerterowe firmy wykorzystują czynniki chłodnicze R454B i R32 o niskim współczynniku GWP, dzięki czemu już teraz spełniają wymogi nowych amerykańskich przepisów dotyczących stosowania czynników chłodniczych, które wejdą w życie w 2025 roku2. Na stoisku Component Solutions obejrzeć można również wysokowydajne sprężarki spiralne LG dla rynku komercyjnych systemów klimatyzacji.

Popyt na pompy ciepła na globalnym rynku HVAC będzie w 2023 roku nadal rosnąć, a nasza zaawansowana technologia VRF pozwoli nam w pełni to wykorzystać. Elektryfikacja odsuwa Amerykę od paliw kopalnych i kieruje w stronę czystszych rozwiązań grzewczych i chłodniczych, takich jak te z szerokiej gamy wysokowydajnych innowacji LG prezentowanych na targach AHR 2023. Będziemy nadal wprowadzać zaawansowane rozwiązania HVAC zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować ich użyteczność dla klienta, i zwiększać swój udział w globalnym rynku klimatyzacji  — powiedział James Lee, szef jednostki biznesowej Air Solution w LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company.

Odwiedzający stoisko LG (nr 6509, centrum konferencyjne Georgia World) na AHR Expo 2023 mogą zapoznać się z pełnym asortymentem rozwiązań HVAC firmy LG.

Kliknij po więcej informacji o rozwiązaniach HVAC LG

1. Standardowy w branży sposób pomiaru ogólnej średniej wydajności agregatów chłodniczych.

2. Stan Kalifornia uchwalił przepisy zakazujące od roku 2025 stosowania czynników chłodniczych o GWP powyżej 750.

Tagi: LG