Wiadomości 12 mar
LeadAIR – program wspierający poprawę jakości powietrza

fot. Ministerstwo Klimatu

Czyste powietrze, a także wymiar miejski polityki ochrony powietrza to główne tematy podczas inauguracji pierwszego etapu programu LeadAIR organizowanego przez Forum Energii, który odbył się 9 marca 2020 r. w Ministerstwie Klimatu. W wydarzeniu wziął udział Minister Klimatu Michał Kurtyka oraz wiceminister Ireneusz Zyska, pełnomocnik rządu ds. OZE.

LeadAIR to program służący pomocą miast w poprawie jakości powietrza. W trakcie warsztatów i szkoleń, uczestnicy dowiedzą się jak zaplanować i przeprowadzić programy antysmogowe i skutecznie pozyskać środki na lokalną transformację.

Miasta są obszarami, w których koncentrują się najpilniejsze wyzwania współczesnego świata. Musimy przygotować odpowiednie narzędzia, które będą wspierały lokalną transformację i rozwój odnawialnych źródeł energii. Inaugurowany dzisiaj program LeadAir wiązać się będzie z poprawą jakości powietrza w miastach, a jego inicjatywa współgra z Agendą Miejską ogłoszoną w ubiegłym tygodniu przez Ministerstwo Klimatu – podkreślił minister klimatu Michał Kurtyka.

W trakcie inauguracji programu odbyła się debata „Czyste powietrze - wspólne wyzwanie”, w której wziął udział wiceminister Ireneusz Zyska.

Jakość powietrza jest tematem ponad podziałami, bo powietrzem oddychamy wszyscy bez wyjątków. Można się spierać co do kierunków działań. Moim celem jako Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii jest szczególnie ważne, aby prowadzić działania w zakresie rozwoju OZE tak aby były skuteczne i miały realny wpływ na poprawę jakości powietrza – powiedział wiceminister Ireneusz Zyska.

W trakcie trwania debaty uczestnicy podkreślili jak ważną rolę w ochronie jakości powietrza odgrywają programy rządowe. Szczególnie ważny jest program Czyste Powietrze, dzięki któremu ponad 1,6 mld zł trafiło na cele związane z wymianą kotłów i termomodernizacją budynków jednorodzinnych.

Źródło: Ministerstwo Klimatu

Zamknij Kup kamerę Bosch taniej o 150zł! Kup kamerę Bosch taniej o 150zł!