Wiadomości 29 sie
De Dietrich
Jaki jest odpowiedni inwerter do instalacji fotowoltaicznej?

fot. De Dietrich

Prawidłowe działanie instalacji fotowoltaicznej zależy od wielu elementów. Jednym z nich jest właściwie dobrany inwerter.

W skład każdej instalacji fotowoltaicznej wchodzi kilkanaście elementów, wśród których znajdują się panele fotowoltaiczne, inwerter, akcesoria łączeniowe oraz system mocowania. Spośród nich warto wyróżnić inwerter, który często określany jest jako najważniejsza część całego systemu – ze względu na to, że nim steruje. Jego głównym zadaniem jest zamiana wytwarzanego przez system fotowoltaiczny prądu stałego na prąd zmienny, który to dzięki spełnieniu odpowiednich parametrów jest w stanie zasilić urządzenia elektryczne lub zostać przesłany do sieci elektroenergetycznej. Oprócz tego służy również jako zabezpieczenie podczas awarii, np. kiedy ma miejsce zanik napięcia w sieci.

Optymalny dobór

Poza tym inwertery dobrze znoszą lekkie przeciążenia, dlatego też zwyczajowo mają mniejszą moc niż cała instalacja. Ich moc powinna być zawsze przewartościowana o ok. 10-15%, ponieważ moc zamontowana na dachu nigdy nie jest mocą, która daje nam w inwerterze ciepło. Inwertery działają też lepiej, jeżeli są maksymalnie dociążone, dlatego są w ten sposób konfigurowane.

De Dietrich

De Dietrich http://dedietrich.pl

De Dietrich to jedna z najstarszych marek w branży grzewczej na świecie. W 2009 roku, po połączeniu grupy De Dietrich Remeha i Baxi Group, powstało trzecie co wielkości przedsiębiorstwo w Europie w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań klimatycznych, wytwarzania ciepłej wody i usług.
gift