Wiadomości 27 lis
Alfaco
Grupa Carel przejęła całkowity udział w Recuperator S.P.A.  spółce działajacej w dziedzinie wymienników ciepła

23 Listopada 2018 – Carel Industries S.p.A. ogłosiło przejęcie Recuperator S.p.A., włoskiej firmy zajmującej się projektowaniem, produkcją i użytkowaniem wymienników ciepła typu powietrze – powietrze. Operacja związana jest z wdrożeniem jednego z głównych filarów strategii Grupy, która zakłada ukierunkowany wzrost poprzez działania w zakresie fuzji i przejęć, również poprzez produkty uzupełniające w aplikacjach referencyjnych, w celu wzmocnienia podstawowej działalności.

Integracja z Recuperatorem S.p.A w rzeczywistości poszerzy ofertę produktów na rynku HVAC, konsolidując rolę CAREL jako dostawcy kompletnych rozwiązań dla producentów central wentylacyjnych, zapewniając im coraz lepsze rozwiązania pod względem wydajności i efektywności energetycznej. Połączenie technologii wykorzystywanej przez firmę, która jest zaangażowana w transakcję z technologią CAREL i jej rozległą siecią sprzedaży, pomoże wzmocnić europejską pozycję lidera Grupy w jej niszach rynkowych i osiągnąć główne synergie technologiczne i handlowe. Ponadto kontekst prawny, w którym przeprowadzono operację, jest szczególnie ważny i korzystny. Rozporządzenie UE nr. 1253/2014 (tak zwany ekoprojekt) przewiduje obowiązkową obecność wymienników ciepła dla niektórych kategorii central wentylacyjnych obiektów niemieszkalnych.


Francesco Nalini, Dyrektor generalny Grupy, powiedział: "Ukończona transakcja jest wyrazem szczególnie ważnego kierunku strategicznego, jakim jest wzrost poprzez fuzje i przejęcia, na które CAREL będzie zwracał szczególną uwagę w nadchodzących kwartałach. Dynamiczne, nowoczesne i komplementarne firmy w odniesieniu do naszej działalności będą przyspieszać rozwój, któremu towarzyszyć będzie rozwój organiczny i oparty na cechach, które zawsze nas
wyróżniały: innowacyjność, efektywność energetyczna i dbałość o klienta."


O firmie CAREL
CAREL jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie rozwiązań sterowniczych dla systemów klimatyzacji, chłodnictwa i ogrzewania oraz nawilżania i chłodzenia wyparnego. Nasze produkty zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić oszczędność energii i zmniejszyć negatywny wpływ sprzętu i systemów na środowisko naturalne. Nasze rozwiązania są wykorzystywane w zastosowaniach komercyjnych, przemysłowych i mieszkaniowych. CAREL posiada 22 filie i 7 zakładów produkcyjnych, a także partnerów i dystrybutorów w 75 krajach.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.carel.pl