Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Wiadomości 31 sty
Alfaco
Alfaco Polska na Targach ENEX 2024

fot. Alfaco

Alfaco Polska Sp. z o.o. zaprasza na Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX, podczas których zaprezentuje kompletną i elastyczną gamę rozwiązań dla producentów pomp ciepła, rozwiązania dla jednostek wentylacyjnych z odzyskiem ciepła oraz gotowe pompy ciepła Versati marki Gree.

Zapraszamy do hali D, stoisko D3. Targi Kielce ul. Zakładowa 1.

ROZWIĄZANIA

DC Residential HP to rozwiązanie, które łączy w sobie kilka produktów z portfolio CAREL, aby wspierać producentów w budowie pomp ciepła do zastosowań mieszkaniowych. Obejmuje rozwiązanie programowe integrujące platformę programowalnych sterowników c.pCO, rodzinę sterowników power+ do sprężarek DC, technologię EEV i interfejsy sterowania dotykowego pGDX. Produkty CAREL nadają się zarówno do tradycyjnych, jak i naturalnych czynników chłodniczych, które ze względu na palność są klasyfikowane jako A3.

W ofercie Alfaco znajduje się pełna biblioteka kopert pracy sprężarek dla HP w tym sprężarki Siam zapewniające maksymalną wydajność i oszczędność energii dzięki zastosowaniu technologii inverterowej.

Technologia SCI Compressors

  • Technologia mechanizmu - zaprojektowany do obsługi części przy precyzyjnych siłach ciągu (dzięki zastosowaniu dwóch komór średniego ciśnienia w celu zrównoważenia siły działającej na każdą część), co skutkuje zwiększoną niezawodnością sprężarki, umożliwiając jej pracę w wyższych temperaturach skraplania do 65°C przez czas nieokreślony, a także wyższą wydajność sprężarki przy niższym poborze mocy poprzez minimalizację strat tarcia do absolutnego minimum.

  • Technologia wtrysku - umożliwia wtryskiwanie średniotemperaturowego gazowego czynnika chłodniczego do sprężarki w celu zwiększenia przepływu gazu chłodniczego na tłoczeniu i obniżenia temperatury tłoczenia. Dzięki temu w niskich temperaturach może znacznie poprawić sprawność i wydajność jednostki.

  • Technologia niskiego poziomu hałasu silnika - dzięki nowej konstrukcji silnika i nadaniu mu unikalnego kształtu, a w rdzeniu wirnika umieszczono nacięte otwory, aby zapewnić płynniejszy moment obrotowy i cichszą pracę.

  • Owalny kształt w technologii Scroll - pozwala na większą wartość skoku i pojemność przy tym samym rozmiarze jednostki, przekształcając typowy kształt zwoju w owal. Jest dostępny w sprężarkach o dużej objętości skoku.

  • Technologia czujników poziomu oleju - czujnik poziomu oleju W sprężarce SCI może kontrolować zarówno minimalny poziom oleju, jak i zabezpieczenie przed cofaniem się cieczy. Może zwiększyć niezawodność i wydajność dzięki optymalnemu zarządzaniu olejem. Jest to dostępne w sprężarce chłodniczej.

Gotowe pompy ciepła Gree All in One

Pompy ciepła Gree VERSATI All in One to urządzenia typu split z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej. Zintegrowanie zbiornika z hydromudułem wewnętrznym pozwala na oszczędność miejsca w stosunku do układu z zewnętrznym zbiornikiem. Montaż urządzenia nie wymaga wykonywania dodatkowej instalacji i podzespołów do podłączenia zasobnika. Szeroki zakres temperatur pozwala na pracę w trybie ogrzewania aż do -25°C. Maksymalna temperatura wody grzewczej to 60°C, a w trybie grzania CWU z wykorzystaniem grzałki elektrycznej, aż 80°C.

ALFACO POLSKA SP. Z O.O.

Alfaco Polska to czołowy dystrybutor zintegrowanych rozwiązań w zakresie urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych oraz systemów do nawilżania i chłodzenia adiabatycznego. Oferowane rozwiązania blisko 30 marek znanych producentów, znajdują zastosowanie w aplikacjach komercyjnych, przemysłowych i mieszkaniowych.

Spółka założona została w 1993 roku, obecnie zatrudnia 53 osoby w 7 oddziałach rozlokowanych na terenie całej Polski z przychodami blisko 160mln. zł.

Firma Alfaco należy do Grupy Carel, światowego lidera w dziedzinie rozwiązań sterowniczych dla systemów HVAC/R oraz nawilżania i chłodzenia wyparnego.

 

O CAREL

CAREL jest światowym liderem w zakresie rozwiązań sterujących dla klimatyzacji, chłodnictwa i ogrzewania oraz systemów do nawilżania i chłodzenia adiabatycznego. Produkty Carel zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić oszczędność energii i zmniejszyć wpływ urządzeń i systemów na środowisko, dzięki połączeniu najbardziej zaawansowanych technologii i zindywidualizowanych usług, mających na celu optymalizację wydajności urządzeń i systemów. Rozwiązania znajdują zastosowanie w aplikacjach komercyjnych, przemysłowych i mieszkaniowych. Założona w 1973 roku firma CAREL zatrudnia ponad 2000 osób, ze skonsolidowanymi przychodami przekraczającymi 544 milionów euro (+29,6% w stosunku do 2021 roku) i działa poprzez 38 oddziałów i 15 zakładów produkcyjnych będących w pełni jej własnością.