Wiadomości 16 cze
Ekologiczne paczkomaty od Allegro

Ekologiczne paczkomaty od Allegro. Marka zaprezentowało swoje pierwsze, przyjazne środowisku, automaty paczkowe. Rozbudowa sieci zaplanowana jest na okres wakacyjny. Pierwsze przesyłki z nowych urządzeń klienci będą mogli odebrać już jesienią tego roku. Pierwszy automat paczkowy Allegro stanął na poznańskim Nowym Rynku, w pobliżu nowej siedziby Allegro. Kolejne trzy zlokalizowane są w Warszawie przy ulicach Romera, Kabacki Dukt i Rejewskiego.

Marka przystępuje do realizacji zapowiadanego wcześniej planu budowy sieci punktów odbioru i automatów paczkowych Allegro. Pierwsze maszyny są już w Poznaniu i Warszawie, a w najbliższych dniach kolejne pojawią się w Łodzi, Toruniu i Wrocławiu. Zgodnie z harmonogramem, do grudnia firma udostępni klientom 1500 automatów, a docelowo planujemy ich znacznie więcej.

  • Allegro rozpoczęło budowę sieci automatów paczkowych zasilanych zieloną energią. W Poznaniu i Warszawie właśnie stanęły cztery pierwsze urządzenia, do końca tego roku będzie ich 1500. 
  • Własna sieć pozwoli Allegro zapewnić jeszcze szybsze i wygodniejsze opcje dostawy. Uruchomienie dostaw do zielonej sieci planowane jest jesienią.
  • Automaty paczkowe Allegro dzięki ekologicznym rozwiązaniom, atrakcyjnemu wyglądowi oraz uwzględnieniu potrzeb różnych grup klientów, w tym osób niepełnosprawnych, wkomponują się w otoczenie.

Własna sieć paczkomatów to krótszy czas dostawy i wygoda

Obecnie aż 80% przesyłek zamawianych na Allegro dociera do klientów w ciągu 1-2 dni. Dzięki największej w Polsce sieci, liczącej ponad 31. tysięcy punktów odbioru i automatów paczkowych. Wraz rosnącą liczbą kupujących oraz coraz większą częstotliwością zakupów w internecie, Allegro inwestuje we własne rozwiązania logistyczne. Pierwszym etapem budowy własnej sieci punktów odbioru było uruchomienie Allegro Punktów, dzięki którym klienci mogą odebrać swoje przesyłki z 600 saloników Kolportera. W drugiej połowie roku firma planuje także uruchomienie usługi logistycznej dla sprzedających. Obejmie ona kompleksową obsługę zamówień – m.in. przechowywanie towarów oraz pakowanie i nadawanie przesyłek, a także obsługę zwrotów. Darmowa dostawa z Allegro Smart! dostępna już w większości ofert, pozwala firmie udoskonalać ofertę tzw. ostatniej mili.

Paczkomaty odpowiadająca na lokalne potrzeby

Allegro prowadzi konsultacje z ruchami miejskimi, organizacjami zrzeszającymi osoby z niepełnosprawnościami, ekspertami oraz przedstawicielami samorządu terytorialnego, aby zaprojektować sieć odpowiadającą na lokalne potrzeby. Według raportu PwC, za 5 lat rynek e-commerce w Polsce osiągnie wartość 162 mld złotych. Co oznacza przyrost o średnio 12% rocznie. Firma Last Mile Experts2  szacuje zaś, że już w 2022 roku liczba przesyłek w Polsce przekroczy miliard. Trend ten mocno przekłada się na usługi związane z logistyką, ale nie pozostaje bez wpływu na krajobraz polskich miast. Dlatego plan uruchomienia przez Allegro własnej sieci automatów paczkowych był poprzedzony szeregiem spotkań, warsztatów i sesji dialogowych z przedstawicielami ruchów miejskich, ekspertami i władzami samorządowymi. Ponadto projekt realizuje Cele Zrównoważonego Rozwoju ze strategii firmy na lata 2020-2023.

Automaty paczkowe Allegro zasilane są z energii pochodzącej z  odnawialnych źródeł. Wyposażone są w czujniki jakości powietrza. Kluczowe są także kwestie hałasu i estetyki. Przednia strona maszyny jest pokryta roślinami o powierzchni ok. 10 metrów kwadratowych. Ponadto z lokalnymi władzami poszukuje lokalizacji, w których zainwestuje w zielone ściany na budynkach. Marka tylko w tym roku stworzyła około 21 000 metrów kwadratowych zielonej przestrzeni. Mówiąc bardziej obrazowo, to równowartość 3 boisk piłkarskich o standardzie FIFA. Allegro ponadto przeprowadziło szkolenia, aby podnosić jakość pracy kurierów oraz precyzyjnie oznaczymy miejsca rozładunku. Całkowicie zrezygnuje z umieszczania reklam na automatach paczkowych.

Tagi: biznes
Biznes Tuba

Biznes Tuba http://biznestuba.pl