Wiadomości 17 paź
Caleffi
EKINEX: Nowa inwestycja Caleffi

fot. Caleffi

Firma Caleffi w dalszym ciągu rozwija się poprzez akwizycję, w lipcu bieżącego roku zakupiła pakiet akcji spółki EKINEX S.p.A., działającej w sektorze automatyki domowej.

EKINEX powstał w 2012 roku, zatrudnia grupę specjalistów z dziedziny automatyki. Działała w obszarze elektroniki konsumenckiej i nowoczesnych technologii w standardzie KNX. Po opracowaniu pierwszej serii certyfikowanych produktów, w 2014 roku firma oficjalnie weszła na rynek, nawiązując współpracę z podmiotami aktywnie działającymi w branży automatyki domowej i budowlanej, a także architektami i projektantami wnętrz.

Obecnie EKINEX działa w 98 krajach na całym świecie. Laboratoria R&D opracowały systemy sterowania dla domów i budynków, które łączą wartość technologii automatyki domowej i innowacji z estetyką projektowania i dbałością o szczegóły. Motto firmy – Where technology meets design – znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Ekinex odznacza się wspaniałym, nowatorskim wzornictwem, połączonym z najwyższej jakości elektroniką.

Dzięki podjętym działaniom firma Caleffi wkroczyła w świat automatyki inteligentnych domów, która jest coraz silniej powiązana z sektorem instalacyjnym i grzewczym, w którym od ponad 60 lat jest wiodącym graczem na rynku.

Dyrektor generalny EKINEX, Gianni Storti, skomentował wykupienie udziałów, które odbyło się w lipcu zeszłego roku: Odkryliśmy, że CALEFFI jest idealnym partnerem, który wykorzysta rosnące możliwości szybko rozwijającego się rynku automatyki budynków. Istnieje wiele wspólnych płaszczyzn, na których może rozwijać się nasza współpraca. Wierzymy, że będzie ona owocna.

Marco Caleffi, właściciel Grupy Caleffi, powiedział: Dołączając EKINEX do portfolio naszej Grupy, kontynuujemy strategię rozwoju Grupy poprzez zewnętrzne inwestycje. Zdaliśmy sobie sprawę, że możemy poszerzyć nasze portfolio systemów elektronicznych i produktów, czerpiąc wiedzę z szybko rozwijającego się świata systemów automatyki domowej. Dlatego wykorzystaliśmy okazję do rozwoju, pozostając wiernymi naszym lokalnym korzeniom. Nasze działania doprowadziły do partnerstwa między wiodącymi markami Made in Italy, co może jeszcze w większym stopniu zwiększyć naszą wiarygodność. Ta inwestycja z pewnością da silny impuls do rozwoju w całej grupie.

Po raz kolejny, rozwój firmy Caleffi jest wynikiem połączenia uzupełniających się: wiedzy specjalistycznej i zbieżnych celów biznesowych. Wierzymy, że wzajemne przenikanie się dotychczasowych doświadczeń i oferowanych rozwiązań wpłynie na globalny wzrost Grupy Caleffi w przyszłości.

Caleffi

Caleffi

Caleffi https://www.caleffi.com/poland/pl

Firma Caleffi to europejski lider w zakresie produkcji najwyższej jakości armatury regulującej i pomiarowej wykorzystywanej do zastosowań domowych i przemysłowych w sektorze ogrzewania, klimatyzacji, instalacji sanitarnych oraz odnawialnych źródeł energii.
Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście