Wiadomości 26 cze

Enea rozpoczyna akcję edukacyjną dotyczącą oszczędzania energii pod hasłem „Niech #DobreNawykiEnei staną się zwyczajem”. Wicelider rynku energii elektrycznej w Polsce zachęca do drobnych zmian w codziennym życiu i użytkowaniu sprzętów zasilanych energią elektryczną. Dobre nawyki, wprowadzane bez wielkich wyrzeczeń, mogą wpłynąć na innych – być dobrym przykładem i stać się zwyczajem w większej grupie lub w całej społeczności.

W czasie, gdy energia elektryczna jest w centrum uwagi, niezwykle istotne jest edukowanie na temat jej rozsądnego zużywania. Dlatego Enea postanowiła zrealizować akcję edukacyjną skierowaną do wszystkich grup wiekowych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży – powiedział Paweł Majewski, prezes zarządu Enea S.A.

Do oszczędzania energii zachęca dwóch bohaterów kampanii #DobreNawykiEnei – Krzyś Elektryk, z którym mogą spotkać się dzieci z przedszkoli i szkół oraz nowa postać – Krzysztof Bystry, który dzieli się swoją wiedzą i radami z pozostałymi odbiorcami kampanii.

Oszczędzaj energię z Krzysiem Elektrykiem

Podczas wirtualnego spotkania z Krzysiem Elektrykiem, który w specjalnej animacji dzieli się wiedzą z najmłodszymi, dzieci dowiedzą się m.in. czym jest prąd, skąd się bierze, jak się z nim obchodzić oraz jak go oszczędzać. Program skierowany jest do dzieci w młodszym wieku wczesnoszkolnym oraz szkolnym (maksymalnie 5 klasa). Materiały do samodzielnej nauki – animacja oraz elektryczne zagadki dla bystrzaków są dostępne na stronie www.enea.pl/dobre-nawyki.

„Oszczędzaj energię z Krzysiem Elektrykiem” to również nowa odsłona programu edukacyjnego, który jest realizowany w ramach wolontariatu pracowniczego. Od wielu lat pracownicy Grupy Enea odwiedzają szkoły i przedszkola, prowadząc lekcje o energetyce, wytwarzaniu energii i bezpiecznym obchodzeniu się z prądem. Nowy program „Oszczędzaj energię z Krzysiem Elektrykiem” jest rozszerzeniem dotychczasowych działań edukacyjnych z zakresu oszczędzania prądu i troski o środowisko naturalne. Umożliwi on udział w zajęciach również starszym dzieciom. Szkoły i przedszkola odwiedzą wolontariusze Grupy Enea, a zgłosić się do programu można na stronie www.enea.pl/dobre-nawyki.

Wolontariat kompetencyjny jest fundamentem inicjatyw realizowanych w Grupie Enea w ramach wolontariatu pracowniczego. Z ich pomocą pracownicy, niezależnie od stanowiska i działu w którym pracują, prowadzą zajęcia, dzieląc się z młodymi słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem. Zapoznają  dzieci z zasadami bezpiecznego korzystania z domowych urządzeń elektrycznych oraz utrwalą wiedzę o oszczędzaniu energii. Lekcja z Krzysiem Elektrykiem kończy się wspólnym rozwiązywaniem krzyżówki w specjalnie przygotowanych książeczkach edukacyjnych.

Zajęcia z pracownikami Grupy Enea w zgłoszonych placówkach zostaną przeprowadzone przez chętnych wolontariuszy w uzgodnionym z nimi terminie.

„Dobre nawyki oszczędzania” – wygraj grant dla szkoły

Dla uczniów szkół technicznych, Grupa Enea przygotowała specjalny konkurs, w którym do wygrania są granty. Dla zwycięzców przewidziano nagrodę w wysokości 15 000 złotych, a łączna pula grantów wynosi blisko 40 000 zł. Konkurs polega na nagraniu krótkometrażowego filmu (od 30 sekund do 3 minut), w którym uczniowie przedstawią swoje sposoby na rozsądne gospodarowanie energią. Pomogą w tym rady Krzysztofa Bystrego, który przypomina najważniejsze zasady dotyczące oszczędzania energii.

Konkurs skierowaliśmy do uczniów szkół średnich technicznych, ponieważ chcemy poznać perspektywę młodzieży na kwestie związane z oszczędzaniem energii elektrycznej. A jest o co walczyć. Szkoły, które znajdą się na liście laureatów będą mogły przeznaczyć granty między innymi na wycieczkę szkolną, wyposażenie sal lekcyjnych, zakup pomocy naukowych czy sprzętu elektronicznego – podkreślił Paweł Majewski, prezes zarządu Enea S.A.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.enea.pl/dobre-nawyki. Na zgłoszenia czekamy do 22 września. Ogłoszenie laureatów nastąpi do 9 października 2023 r.

infoWire.pl

infoWire.pl https://infowire.pl/