Wiadomości 25 lip
Caleffi
Cuborosso ma już 10 lat

fot. Caleffi

10 lat temu otwarliśmy CUBOROSSO, eksperymentalne centrum badawcze firmy Caleffi, poświęcone istniejącym komponentom i nowym produktom wykorzystującym alternatywne źródła energii.

20. czerwca 2008 r. Cristina i Marco Caleffi uroczyście przecięli wstęgę, w obecności przybylych gości oraz przedstawicieli prasy branżowej i krajowej. Ten dzień można zaliczyć do jak najbardziej udanych, obfitował on w rozmowy poświęcone nauce i licznym analizom.

W centrum znajdują się laboratoria, w których testom poddawane są produkty, Wydział Inżynierii, zatrudniający około 30 osób, a także niedawno uruchomione CALEFFI EXPERIENCE, czyli showroom wysokiej technologii, wykorzystywany głównie jako miejsce szkoleń technicznych.

Ciekawostka: dlaczego CUBOROSSO? 

Kolor czerwony został wybrany w hołdzie dla włoskiej nauki i technologii, reprezentowanej przez wielkie włoskie marki przemysłowe i największe parki technologiczne.

Sześcian symbolizuje solidność korporacyjną i naukowy charakter prowadzonych badań, symbolikę, która zawiera istotę zaangażowania firmy Caleffi: ciągłe doskonalenie i inwestowanie w badania i rozwój.

Francesco Rusconi - Clerici z Tekne Studio w Mediolanie: "Chodziło o stworzenie silnego poczucia innowacji, o jeszcze mocniejszym oddziaływaniu wizualnym niż główny zakład produkcyjny grupy. Różnorodność i bogacto używanych narzędzi, sprzętu i elementów sterujących, zainstalowanych w precyzyjnym, modułowym i metalicznym pudełku - żelazo przejawia zdolności adaptacyjne i elastyczność, odzwierciedlając filozofię firmy ".

Pobierz broszurę w języku angielskim cuborosso Caleffi

CUBOROSSO 10 lat później

Od pamiętnego czerwca w 2018 r. przeszliśmy długą drogę, ale jedno się nie zmienia, nadal chcemy odgrywać znaczącą rolę w zakresie innowacji w naszej branży. CUBOROSSO stało się prawdziwą ikoną w świecie Caleffi, do tego stopnia, iż jego model jest powielany na stoiskach wystawowych, jako znak rozpoznawczy marki.  Obraz nieco zdelokalizowanej firmy, z przestrzeniami, w których rodzą się  innowacje, a nawet sposób wizualnej komunikacji korporacyjnej  m.in. projekt mapowania wideo MCE 2016 (kliknij ten link), oraz projekt wirtualnej rzeczywistości MCE 2018 (kliknij ten link). Kto wie, jakie  jeszcze innowacje nas czekają.

Tagi: Caleffi
Caleffi

Caleffi

Caleffi https://www.caleffi.com/poland/pl

Firma Caleffi to europejski lider w zakresie produkcji najwyższej jakości armatury regulującej i pomiarowej wykorzystywanej do zastosowań domowych i przemysłowych w sektorze ogrzewania, klimatyzacji, instalacji sanitarnych oraz odnawialnych źródeł energii.
gift