Gree - Ciepło z Gree
Wiadomości 31 sty 2022
Alnor
 Alnor ponownie laureatem prestiżowego rankingu “Diamentów Forbesa”!

Wyróżnienie to cieszy nas podwójnie ponieważ otrzymaliśmy je mimo pełnego “wyzwań” okresu pandemicznego. Jest to jasny sygnał dla naszych klientów i partnerów biznesowych, że firma Alnor jest wiodącym producentem systemów wentylacyjnych na którym można polegać zarówno w “tłustych jak i chudych latach”.

W 2021 roku zwiększyliśmy przestrzeń produkcyjno-magazynową o dodatkowe 1500m2. Zdajemy sobie sprawę, że w tak trudnym czasie dla sektora budowlanego, nasi klienci: od dużych firm wykonawczych po jednoosobowe firmy instalacyjne muszą walczyć o każde zamówienie. Dlatego większe stany magazynoweszybsza dostawa i lepsze terminy produkcyjne pozwolą naszym klientom na wyróżnienie się na tle konkurencji.

A jeśli już mowa o większej konkurencyjności to dostarczyliśmy ją również w postaci nowych produktów do wentylacji domowej:

  • rekuperator SlimAIR z odzyskiem ciepła ok 90% (jedna z najcieńszych jednostek na rynku z możliwością montażu w 3 pozycjach)
  • skrzynki rozprężne z EPP pod zawór (oszczędność czasu > nie musimy ich dodatkowo izolować)

Wszystkie te produkty cechuje innowacyjność, a co najważniejsze funkcjonalność i prosta obsługa. Aby dostarczyć naszym klientom produkty najwyższej jakości, aktywnie działamy w międzynarodowym Stowarzyszeniu Eurovent. Owocem takiej współpracy jest opublikowany w 2021 roku Przewodnika po rekuperacji nad którym pracowaliśmy wspólnie z innymi europejskim i producentami urządzeń wentylacyjnych.

Rok 2021 był też rokiem w którym Alnor stał się “zieleńszy” :) ale spokojnie nie z zazdrości a z przejścia na źródło energii przyjazne naszej planecie. Zainstalowaliśmy 2542 paneli słonecznych na dachu naszej hali magazynowej. Instalacja fotowoltaiczna będzie generowała średnio 865.000,0kWh (865MWh) do zasilania naszej fabryki, w skali roku. Odpowiada to średniemu, rocznemu zużyciu energii elektrycznej dla około 360 gospodarstw domowych i jednocześnie zapobiega uwalnianiu 702 ton CO2 do atmosfery rocznie.

Jak powstaje ranking "Diamenty Forbesa 2022”?

Redakcja Forbes Polska opracowuje ranking „Diamenty Forbesa 2022” na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firmy. Wśród kluczowych kryteriów znalazły się m.in.:

  1. wyniki finansowe za lata 2016 – 2020,
  2. wartość majątku,
  3. historia płatnicza,
  4. wiarygodność płatnicza,
  5. brak negatywnych zdarzeń prawnych.

Serdecznie dziękujemy redakcji Forbes, naszym klientom, partnerom biznesowym oraz naszym pracowników za to wyjątkowe wyróżnienie.

Tagi: Alnor nagrody