Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki?
Wybór pomiędzy grzejnikami, a ogrzewaniem płaszczyznowym to jedna z najważniejszych decyzji jaką musimy podjąć już na samym początku etapu budowy lub renowacji domu. Każde z rozwiązań ma swoich zwolenników jak i przeciwników.
Niestety opinie bardzo często opierają się na mitach. W naszym najnowszym wpisie przedstawimy Ci wady i zalety każdego z rozwiązań grzewczych, tak aby każdy mógł cieszyć się komfortem cieplnym w swoim domu!
Komfort cieplny u stóp
Ogrzewanie podłogowe świetnie sprawdzi się w inwestycjach z rynku pierwotnego, gdzie nie ma jeszcze rozprowadzonej instalacji grzewczej. Zastosowanie tej metody to przede wszystkim możliwość nieskrępowanej aranżacji wnętrza, ale też ukłon w stronę alergików czy osób chorujących na astmę. To również niezbędne rozwiązanie przystosowane do stosowania wraz z nowoczesnym asortymentem grzewczym, np. z pompami ciepła.
Klasyka w najlepszym wydaniu
Grzejniki zaś to bardziej tradycyjny element wyposażenia systemu grzewczego, który opiera się o montaż emiterów cieplnych na ścianie. Dlatego szczególnie dobrze sprawdzi się w starszych instalacjach, loftach, kamienicach czy lokalach z rynku wtórnego. Dzięki bogatej ofercie producentów, którzy są w stanie dostarczyć wiele wzorów i odmian kolorystycznych, może stanowić wartościowy i efektowny element dekoracji wnętrz.
Element aranżacji
Grzejniki – niby tak dobrze nam znane, a jednak niedoceniane. Dekoracyjne, łazienkowe, z płaską płytą czołową i dostępne w wielu kolorach – nie sposób odmówić im uroku, ale i użyteczności. Wyrafinowany osuszacz na mokry płaszcz zamontowany w przedpokoju, a może efektywna ścianka działowa w łazience, która może służyć również jako suszarka na ręczniki – możliwości wykorzystania tego tradycyjnego elementu jest naprawdę wiele, a większość z nich ogranicza wyłącznie nasza wyobraźnia.
A przecież aranżując pokój dzienny czy sypialnię poszukujemy nie tylko funkcjonalnych rozwiązań, ale też sposobów na wyrażenie własnego stylu. Nowoczesne grzejniki dekoracyjne powinny charakteryzować przede wszystkim efektowną formą oraz wydajnością i niezawodnością.
Nie ma prostych odpowiedzi na trudne pytania – by znaleźć jednoznaczną receptę na to jaki sposób zapewnienia komfortu temperaturowego będzie odpowiedni dla każdego z nas, musimy się zatrzymać i zastanowić. Prawda jest taka, że bardzo dużo zależy od indywidualnych warunków w jakich się znaleźliśmy. Nie da się wprost określić, które rozwiązanie jest lepsze – możemy pokusić się o ocenę, że oba są tak samo dobre.