Okiem praktyka 24 paź
Nabilaton
Dlaczego warto montować klimatyzację jesienią?

fot. Pixabay

Jeśli w sezonie wiosenno-letnim nie zdecydowałeś się na zakup i instalację klimatyzacji, dziś podajemy dwa główne powody, dla których warto zrobić to jesienią:

Powód pierwszy: montaż klimatyzacji jesienią może być tańszy i szybszy.

Okres wiosenno-letni to wysoki sezon, zarówno dla sprzedaży klimatyzatorów, jak i usług montażowych. Każdy chce podarować sobie źródło chłodu w nadchodzące, upalne dni. Dlatego jeśli nie poddałeś się tej pokusie do tej pory, jesień jest świetną okazję na montaż klimatyzacji, bo może to być tańsze i łatwiejsze. Ceny mogą spaść nawet o 15-20%, a dostępność specjalistów wzrośnie. Instalując klimatyzację jesienią będziesz świetnie przygotowany na sezon, bez konieczności uczestnictwa w klimatyzacyjnej gonitwie. Żadne upały już Cię nie zaskoczą!

Powód drugi: montaż klimatyzacji jesienią może być sposobem na ogrzanie domu.

Klimatyzacja kojarzy się przede wszystkim z chłodzeniem. Ratuje od letnich upałów. Mało kto jednak wie, że przemyślana instalacja może wspomóc ogrzewanie domu, mimo że mowa tutaj o ogrzewaniu elektrycznym. Jak to możliwe? Klimatyzator jest trochę jak… lodówka, czyli urządzenie, które przepompowuje ciepło z jednej strony na drugą, wywiewając po jednej z nich falę zimna. Wystarczy więc odwrócić działanie klimatyzatora, by uzyskać urządzenie grzewcze – jednostka zewnętrzna pobiera ciepło z zewnętrznego powietrza i kieruje je do domu. A jeśli zdecydujesz się na klimatyzator typu multisplit możesz ogrzać nawet więcej niż jedno pomieszczenie. W okresie przejściowym, zanim chwycą srogie morzy, klimatyzacją skutecznie wspomoże inne urządzenia grzewcza .

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście