Wiadomości 27 lis
PURMO
Zielona stal: kolejny krok w kierunku zmniejszenia śladu węglowego Purmo

fot. Purmo

W Purmo mamy cztery filary marki, które stanowią podstawę wszystkiego, co robimy. W ramach jednego z nich naszym celem jest również zmniejszenie śladu węglowego poprzez ograniczenie wpływu naszych produktów na planetę. Cieszymy się, że możemy zrobić kolejny krok naprzód w tym kierunku, ponieważ zawarliśmy wiążącą umowę z H2 Green Steel na zakup 140 000 ton zielonej stali w latach 2026-2033.

Zielona stal

Stal stanowi około 50% wszystkich surowców kupowanych przez Grupę Purmo. Przejście na zieloną stal jest zatem znaczącym kamieniem milowym w naszej podróży w kierunku neutralności węglowej. Fabryka H2 Green Steel, która będzie produkować stal o niemal zerowej emisji, jest zasilana zielonym wodorem wytwarzanym z odnawialnej energii elektrycznej. Umożliwia to redukcję emisji CO2 nawet o 95% w porównaniu do tradycyjnej produkcji stali zasilanej węglem.

Grzejniki dostosowane do niskotemperaturowych źródeł ciepła

Decyzja Grupy Purmo o pozyskiwaniu zielonej stali od H2 Green Steel jest częścią naszych ambitnych planów, aby dostosować swoją produkcję do neutralności węglowej do 2050 roku. Oprócz dedykowanych do pracy w instalacjach z pompami ciepła, wydajnych klimakonwektorów Purmo Vido S2, odpowiednio dobrane stalowe grzejniki panelowe, efektywnie współpracują w niskotemperaturowych systemach ogrzewania. Produkcja z zielonej stali to kolejny milowy krok naprzód.

"Jest to ważna grupa produktów na naszych głównych rynkach, na których trend renowacji energetycznej jest znaczący. Nasi klienci domagają się nowych i bardziej energooszczędnych systemów ogrzewania i chłodzenia, a Grupa Purmo jest dobrze przygotowana do zaspokojenia tego rosnącego popytu", komentuje John Peter Leesi, CEO Grupy Purmo.

 Dowiedz się więcej