Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Wiadomości 22 kwi 2022
Zdobądź najnowszą wiedzę z Targami Instalacje!

Targi Instalacje obfitują w merytoryczne wydarzenia dla profesjonalistów. Co czeka odwiedzających w dniach 25-27 kwietnia? Organizatorzy przedstawiają program wydarzeń Targów Instalacje.

Pierwszy dzień - 25 kwietnia 2022 r.

VI Konwencja Rynku Grzewczego, Instalacyjnego i Sanitarnego

VI Konwencja Rynku Grzewczego, Instalacyjnego i Sanitarnego jest organizowana wspólnie przez Związek ZHI, Stowarzyszenie SPIUG i Grupę MTP. Konwencja to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży grzewczej, sanitarnej i instalacyjnej w Polsce, gromadzące kluczowych przedstawicieli biznesu i instytucji związanych z tą tematyką.

W tym roku tematyka Konwencji skupi się na wyzwaniach, przed którymi stanie branża w związku z wdrożeniem Zielonego Ładu i pakietu FitFor55 – ostatnie wydarzenia zwiększają determinację krajów europejskich, aby zmniejszyć zależność naszej gospodarki od kopalnych źródeł energii. Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo interesująco i merytorycznie: o rynku budowlanym opowiedzą specjaliści z firmy ASM, o płatnościach analitycy Euler-Hermes, a pułapki digitalizacji przedstawią eksperci Allwins.

Lokalizacja: Poznań Congress Center, sala 1G

Z kominiarzem bezpieczniej

Korporacja Kominiarzy Polskich Stowarzyszenie Zawodowe w trakcie Targów Instalacje 2022 organizuje konferencję pt. Z kominiarzem bezpieczniej. 25 kwietnia zaproszeni eksperci opowiedzą m.in. o tym jak zadbać o jakość powietrza w obiektach czy w jaki sposób wpłynąć na bezpieczeństwo przewodów kominowych.

Lokalizacja: pawilon 5, antresola

Drugi dzień - 26 kwietnia 2022 r.

GLOBPREMIERY

GLOBPREMIERY to program poświęcony prezentacji nowoczesnych rozwiązań branży OZE. Poznaj premiery produktowe w branży pomp ciepła, a także premiery w branży fotowoltaicznej. Zaplanowano także przegląd nowości w branży magazynowania energii, która na polskim rynku rozwija się coraz bardziej intensywnie. Poznaj innowacje w pompach ciepła, moduły fotowoltaiczne w nowych odsłonach, falowniki o inteligentnych funkcjach, magazyny energii dla każdego i wiele innych! Konferencja organizowana we współpracy z czasopismem Globenergia.

Lokalizacja: pawilon 5, scena główna

Branża chłodnicza w obliczu aktualnych krajowych i unijnych uregulowań prawnych

Krajowe Forum Chłodnictwa podczas Targów Instalacje przeprowadzi konferencję pt. „Branża chłodnicza w obliczu aktualnych krajowych i unijnych uregulowań prawnych”. Zaproszeni eksperci przedstawią aktualną sytuację branży chłodniczej, zaprezentują kierunek zmian związanych z ochroną klimatu w UE czy opowiedzą o wpływie europejskiego prawa klimatycznego na rynek chłodniczy w Polsce.

Lokalizacja: World Trade Center Poznań, sala konferencyjna nr 108

Cyfryzacja Procesu Sprzedaży

Konferencja "Cyfryzacja Procesu Sprzedaży – odległa wizja czy najbliższa przyszłość branży instalacyjnej", organizowana przez Jobdone oraz Grupę MTP, ma na celu przeanalizowanie trendów i zmian procesu sprzedaży począwszy od pozyskania klienta poprzez ofertowanie, sprzedaż, logistykę, finansowanie skończywszy na opiece po-sprzedażowej w ramach istniejących platform cyfrowych w odniesieniu do najbliższej przyszłości branży instalacyjnej.

Konferencja skierowana jest do decydentów zajmujących się działaniami marketingowymi, sprzedażowo-logistycznymi, jak i serwisowymi zarówno producentów, dystrybutorów oraz firm instalacyjnych i serwisujących urządzenia.

Lokalizacja: pawilon 5, antresola

To zobaczysz przez 3 dni!

Klub Instalatora

Już po raz szósty instalatorzy odwiedzający Targi Instalacje będą mieli okazję skorzystać ze specjalnej, dedykowanej dla nich strefy - Klubu Instalatora - orgaznizowanej przez Grupę SBS oraz Grupę MTP. Jest to miejsce, gdzie gwarantowana będzie świetna zabawa i wysokiej jakości doradztwo.

Jednym z głównych założeń Klubu Instalatora są merytoryczne rozmowy z najważniejszymi producentami w branży. W tym roku goście Klubu Instalatora będą mogli liczyć na spotkanie z inżynierami czterech liczących się na rynku marek, jakimi są: Grundfos, KAN, LG oraz Vaillant.

Ważnym miejscem na mapie Klubu Instalatora będzie scena, na której zaprezentowane zostaną nowości produktowe wystawców Klubu Instalatora. Nie zabraknie także oprawy artystycznej oraz konkursów z nagrodami.

Lokalizacja: pawilon 5, stoisko nr 1

Strefa Praktyczna Władcy Żywiołów

Strefa Praktyczna Władcy Żywiołów przybliży uczestnikom Targów Instalacje informacje o produktach, rozwiązaniach i technologiach Wystawców Strefy. Organizatorem Strefy jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Firm Instalacyjnych i Serwisowych OSFIS, które chce pokazać że zawód instalatora jest atrakcyjną ścieżką kariery.

Osoby odwiedzające Strefę Praktyczną będą miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności manualnych. Ekspozycja produktów oraz zadania manualne realizowane będą na stoiskach Wystawców Strefy. Szkolenia i prezentacje realizowane będą na Scenie Małej (antresola) oraz na Scenie Stand UP w Strefie Praktycznej.

Lokalizacja: pawilon 5, scena główna oraz antresola

Wiedza dla fachowców

W tym samym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się również Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER, Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER, Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX, Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO oraz ekspozycja tematyczna Poznań Media Expo. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramami wszystkich wydarzeń targowych i wzięcia udziału w spotkaniach oraz konferencjach.

Więcej informacji o Targach Instalacje: www.instalacje.com.

Więcej o pozostałych branżowych wydarzeniach: www.swiatfachowcow.pl.

Data: 25-27.04.2022 r.

Godziny otwarcia: 10:00-17:00

Miejsce: ul. Głogowska 14, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Bilety: ToBilet.pl