Wiadomości 5 kwi

- Patrząc na entuzjazm młodzieży i zaangażowanie opiekunów, zawodowi energetyka wróżę dobrą przyszłość – powiedział wiceminister energii Tadeusz Skobel podczas X Jubileuszowej Gali Stypendialnej pod nazwą „Zagrzewamy do nauki”. Wydarzenie odbyło się w 3 kwietnia 2019 roku w Warszawie.

Celem prowadzonego od dziesięciu lat programu edukacyjnego „Zagrzewamy do nauki” jest promocja korzyści wynikających z edukacji technicznej i rozwoju zawodowego w branży energetycznej. Organizatorzy przedsięwzięcia: PGNiG Termika i fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza postawili sobie za cel szkolenie przyszłej kadry technicznej i rozwijanie umiejętności i kompetencji ważnych z punktu widzenia pracy w zawodzie energetyka. Te działania zaowocowały m.in. utworzeniem pierwszej w Polsce klasy kształcącej w zawodzie „technik energetyk” w szkole partnerskiej w Radomiu.

- Cieszy konsekwencja, z jaką PGNiG traktuje ten program stypendialny, zarówno z punktu widzenia rozwoju zawodowego młodzieży, jak i potrzeb polskiej energetyki. Musimy zapewnić ciągłość pokoleniową wśród pracowników tej branży równocześnie proponując uczniom atrakcyjne, ambitne zajęcie dające pewność zatrudnienia – powiedział wiceminister energii Tadeusz Skobel komentując fakt, że w ciągu dekady zatrudnienie znalazło 49 absolwentów programu, a 21 z nich to stypendyści. Łącznie z propozycji PGNiG i fundacji skorzystało blisko 1200 uczniów.

Obecnie w programie „Zagrzewamy do nauki” uczestniczą szkoły z Warszawy, Radomia i Siedlec. Oprócz indywidualnych stypendiów dla uczniów, placówki mogą liczyć na praktyki zawodowe czy pomoc organizatorów w remontach i doposażaniu pracowni. A wszystko to we współpracy organizatorów z dyrektorami szkół, władzami oświatowymi i samorządowymi.    

Źródło: Ministerstwo Energii

Tagi: edukacja
Zamknij gift