Wiadomości 20 lis
Xylem przejął spółkę wodną Evoqua

fot. Xylem

Wiodąca globalna firma zajmująca się technologiami wodnymi – Xylem Water Solutions – przejęła spółkę Evoqua Water Technologies, lidera w dziedzinie usług uzdatniania wody. Wartość transakcji wyniosła 7,5 mld dol. Połączenie czołowych firm w zakresie gospodarki wodnej daje możliwość utworzenia najbardziej zaawansowanej technologicznie na świecie platformy, która będzie w stanie sprostać wyzwaniom rynku.

Xylem to największa na świecie firma zajmująca się technologiami wodnymi. Zaangażowanie ponad 22 tys. pracowników pozwoliło jej osiągnąć przychody w wysokości 7,3 mld dol. w 2022 roku. Szerokie portfolio innowacyjnych rozwiązań Xylem w całym cyklu wodnym, w tym zaawansowane technologie, zintegrowane usługi i dogłębna wiedza na temat dostępnych wdrożeń, każdego dnia umożliwia spółkom z sektorów użyteczności publicznej i przemysłu zaspokajać wszelkie potrzeby w zakresie gospodarki wodnej.

– Globalna świadomość roli wody na nasze życia nigdy nie była większa. Inwestycje w rozwiązania wodne nieustannie się zwiększają i przyspieszają, ponieważ społeczeństwa i firmy z całego świata  są zmuszone stawiać czoła coraz większym wyzwaniom, jak niedobory wody czy utrzymanie jej jakości – w przystępny cenowo sposób – mówi Patrick Decker, Prezes i Dyrektor Generalny Xylem, i dodaje: – Przejmując Evoquę tworzymy globalną platformę do rozwiązywania krytycznych wyzwań związanych z wodą na jeszcze większą skalę. Dzięki szerokiemu portfolio produktów i usług w całym cyklu wodnym, zyskujemy wyjątkową pozycję, która pozwala zaspokajać kluczowe potrzeby klientów.

Liderem zespołu kierownictwa połączonej spółki został Patrick Decker. Kadra managerska spółki będzie składała się z liderów związanych do tej pory zarówno z Xylem, jak i Evoqua. Xylem powołał również Lisę Glatch i Lynn C. Swann – byłych dyrektorów spółki Evoqua – na członków zarządu.

Zgodnie z warunkami transakcji, każda posiadana akcja zwykła Evoqua uprawnia do otrzymania 0,48 akcji zwykłej Xylem. W rezultacie akcjonariusze Xylem posiadają około 75 proc. udziałów, a akcjonariusze Evoqua – około 25 proc. udziałów w połączonej spółce.

Dobre praktyki Energi docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu

18 kwi 2
Wiadomości Dobre praktyki Energi docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu
AlbertacutS
AlbertacutS
Men dating men participation get a bang, union, and the belle of relationships in their own unique way. https://erhe.me/tags/gay-deepthroat/ In a... - Dzisiaj
KevinSkite
KevinSkite
© Quique Magas para Wedding Style Magazine https://suphotos.com/en/lovestory-in-barcelona – Las fotografias deben ser originales y bellas pero... - 19 kwi