Wiadomości 17 sty
Wypowiedz się w sprawie polskiej polityki energetycznej

Dziś jest jest ostatni dzień publicznych konsultacji nowej strategii energetycznej Polski do roku 2040. Możesz się w nie włączyć i powiedzieć politykom czego od nich oczekujesz. To właśnie w takich momentach masz konkretny wpływ na naszą przyszłość, a co za tym idzie na przyszłość naszej planety.

"Polityka Energetyczna Polski do 2040 roku" to dokument, który determinuje ile energii odnawialnej będziemy produkować, jakie paliwa będą używane, jak rozbudowywana będzie infrastruktura i w co państwo będzie inwestować do roku 2040. Niestety w obecnej propozycji Ministerstwa Energii brakuje poważnych inwestycji w energetykę wiatrową na lądzie (z powodów politycznych), zakładany udział odnawialnych źródeł energii jest na niewystarczającym poziomie, a co za tym idzie polska gospodarka ma być oparta na węglu aż do lat 30-tych XXI wieku.

Nie mamy czasu na taką politykę! Wiemy za dużo o zmianach klimatu i zagrożeniach, jakie z nich wynikają. W związku z tym każdy przyjmowany przez polski rząd dokument powinien prowadzić nas w kierunku wyhamowania ocieplenia Ziemi poniżej 2 stopni Celsjusza do końca stulecia, (patrz raport IPCC). W nowej strategii nie znajdziemy niestety odniesienia do faktu, że to człowiek odpowiada za zmianę klimatu, a to ważne, bo tylko od człowieka zależy teraz czy uda się zapobiec klimatycznej katastrofie. 

Zobacz jakie uwagi WWF złożyło do dokumentu (PDF) i wykorzystaj je pisząc do Ministerstwa.

Zobacz dokument

Każdy może wziąć udział w konsultacjach, ale trzeba się spieszyć - czas jest tylko dziś do końca dnia! Kliknij TU, żeby pobrać cały dokument.

WWF Polska

WWF Polska https://www.wwf.pl/

Chronimy przyrodę z ludźmi i dla ludzi.
WWF jest jedną z największych na świecie organizacji działających na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Naszą misją jest powstrzymanie szybko postępującej degradacji przyrody.
gift