Wiadomości 9 maj
Vector+, czyli architektura podporządkowana zrównoważonemu budownictwu

Dobiega końca budowa biurowca Vector+. Projekt biurowo-usługowy powstaje w północno-zachodniej warszawskiej Woli. Obiekt otrzymał certyfikat BREEAM za fazę projektową.

Obecnie na budowie biurowca trwają prace wykończeniowe powierzchni biurowej dla najemców. Zakończenie prac planowane jest na połowę roku. Projekt pierwszej biurowej inwestycji firmy Profbud powstał w pracowni J.S.K. Architekci. Projektanci, chcąc stworzyć budynek atrakcyjny przestrzennie, zdecydowali się na zróżnicowanie bryły obiektu. Dwie wieże, o różnej wysokości, zostały połączone transparentnym i przeszklonym łącznikiem, na dachu którego znajdzie się ogólnodostępny taras dla pracowników. Od strony centrum Warszawy zaprojektowano część wyższą, 15-kondygnacyjną, zaś od Alei Prymasa Tysiąclecia 8-kondygnacyjną, bliższą skali otaczających wielorodzinnych budynków mieszkaniowych.

Elewacja łącznika, nad którym znajduje się ogólnodostępny taras z atrakcjami dla najemców, pokryta została semistrukturalną ścianą, wypełnioną zespolonym szkłem o najlepszym, dostępnym na rynku współczynniku przepuszczalności energii słonecznej. W wieżach, chcąc dobrze doświetlić miejsca pracy światłem naturalnym, zaprojektowano dużą liczbę okien o pełnej wysokości kondygnacji, z których część osłoniono żaluzjami zewnętrznymi.

Każdy pokój biurowy ma dostęp do okien uchylno-rozwiernych, połączonych kontaktronami z systemem BMS, który inteligentnie zarządza wentylacją, ogrzewaniem i chłodzeniem w całym budynku. Powiększono również grubość izolacji termicznej względem pierwotnych założeń projektowych do 15 cm, polepszając tym samym warunki energetyczne i umożliwiając większą oszczędność energii w czasie mrozów i upałów.a

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu