Wiadomości 31 mar
Mercor

Mercor dostarczył na obiekt urządzenia systemu automatyki do wentylacji tunelu opartej na centralach zasilających mcr OMEGA pro. Wentylacja tunelu to złożona technologia wymagająca spełnienia m.in. kryteriów takich jak kontrola poziomu spalin, czy odpowiednia widoczność dla kierujących. System czujników rozmieszczonych w tunelu przekazuje informację o aktualnym ich stanie do urządzeń MERCOR.

26 central mcr OMEGA pro odpowiada za uruchamianie elementów służących poprawie jakości powietrza i widoczności w tunelu, pełniących różne funkcje w zależności od przeznaczenia. Naziemne, umieszczone w stacjach transformatorowych odpowiedzialne są za sterowanie i kontrolę wentylatorów wywiewnych, nawiewnych uruchamianych za pomocą falowników oraz strumieniowych, dla których urządzeniami rozruchowymi są softstarty.

W części tunelowej, w każdym z przejść awaryjnych umieszczono centrale złożone m.in. z komponentów firmy ABB, sterujące 152-ma klapami rozmieszczonymi wzdłuż tunelu, które  uruchamiane są w celu wyciągu oraz nawiewu powietrza.

Przełączanie zasilania rezerwowego dla systemu wentylacji pożarowej odbywa się w certyfikowanym zasilaczu produkcji MERCOR, do którego budowy wykorzystano wyłączniki powietrzne serii Emax.

Jesteśmy dumni, że będąc częścią tego unikalnego w skali kraju projektu na co dzień to właśnie Mercor będzie dbał o bezpieczeństwo korzystających z niego kierowców.

Życzymy wszystkim bezpiecznej podróży.