Wiadomości 29 maj
Trinasolar
Trinasolar zaprezentuje zmodernizowane rozwiązania na targach Intersolar Europe 2024

fot. Trinasolar

• Firma przedstawi moduły fotowoltaiczne, konstrukcje montażowe, systemy magazynowania energii i nie tylko. • Wszystko to na odwiedzających czekać będzie w hali A1, na stoisku A1.370 targów Intersolar w Monachium.

Trinasolar, światowy lider w dziedzinie inteligentnych rozwiązań fotowoltaicznych i magazynowania energii, zaprezentuje swoje innowacyjne produkty i rozwiązania na tegorocznych targach The smarter E Europe i Intersolar Europe, przedstawiając dwa zmodernizowane systemy: system magazynowania energii Elementa 2 oraz inteligentny tracker Vanguard 1P zoptymalizowany pod kątem modułów Vertex N.

Największe europejskie targi branży energetycznej i energii słonecznej odbędą się w Monachium w dniach 19-21 czerwca 2024 r.. Trinasolar zaprezentuje kompleksowe portfolio produktów na skalę użytkową, komercyjną, przemysłową oraz mieszkaniową, w tym moduły fotowoltaiczne, konstrukcje montażowe oraz systemy magazynowania energii.

Gonzalo de la Viña, prezes Trinasolar na Europę, powiedział: "Intersolar to wyjątkowe, wyczekiwane wydarzenie, a nasze europejskie zespoły są podekscytowane, że mogą przyjechać i spotkać się z długoletnimi, jak i nowymi partnerami biznesowymi. Wspaniale jest brać udział w tym wydarzeniu w Monachium po raz kolejny. Odwiedzający stoisko będą jednymi z pierwszych, którzy zobaczą nasz najnowocześniejszy akumulatorowy system magazynowania energii Elementa 2, a także nasz zaawansowany i zmodernizowany tracker Vanguard 1P. Oba produkty stanowią krok naprzód w kierunku wysoce innowacyjnych i popularnych rozwiązań w zakresie czystej energii".

Prezentowane rozwiązania na skalę użytkową

Wydarzenie będzie okazją do zapoznania się z produktami Elementa 2 oraz Vanguard 1P. Platforma Elementa 2 to zaawansowany, elastyczny i wysokowydajny system magazynowania energii dla dużych inwestycji fotowoltaicznych. Jest ona wyposażona w autorskie ogniwa LFP firmy Trina i obejmuje ulepszoną konstrukcję modułu, precyzyjne zarządzanie temperaturą dzięki inteligentnej technologii chłodzenia cieczą oraz solidny system przeciwpożarowy. Platforma Elementa 2 to coś więcej niż tylko produkt, oferuje ona kompleksowe rozwiązanie poparte dziesięcioleciami doświadczenia w branży, lokalnym wsparciem i zaangażowaniem w innowacje.

Z kolei Vanguard 1P, ulepszony inteligentny system nadążny zostanie wprowadzony na rynek europejski właśnie podczas targów Intersolar 2024. Ten model obejmuje najnowocześniejszy system wielosilnikowy wyposażony w napęd obrotowy i system bi-damper. Jego innowacyjna konstrukcja minimalizuje czas oscylacji, wspierając stabilność i poprawiając dynamiczną reakcję przy jednoczesnym podniesieniu krytycznego progu prędkości wiatru. Nowy system łączy się bezproblemowo z serią ultrawydajnych modułów fotowoltaicznych typu n i-TOPCon Vertex N firmy Trinasolar, mieszcząc do trzech pełnych ciągów modułów Vertex N 720+.

Seria Vertex N jest skierowana do segmentu dużych farm fotowoltaicznych i zapewnia wysoką sprawność, niską degradację i lepsze uzyski energii, a na targach Intersolar 2024 będzie reprezentowana przez moduły bifacjalne Vertex N 720W+ i Vertex N 625W+. Wystawiony zostanie również FixOrigin, produkt z portfolio konstrukcji montażowych Trinasolar o stałym nachyleniu, dedykowany na farmy fotowoltaiczne. Jest on w pełni kompatybilny z modułami wielkoformatowymi i został zaprojektowany z myślą o szybkiej instalacji, wysokiej elastyczności i kompatybilności.

Europejski zespół Trinasolar International Systems Business Unit będzie obecny na wydarzeniu, dając odwiedzającym możliwość poznania pełnego zakresu możliwości Trinasolar w zakresie rozwoju i obsługi dużych projektów solarnych.

Odnawialne źródła energii dla gospodarstw domowych i C&I

W 2023 r. firma Trinasolar wprowadziła na rynek serię modułów Vertex S+ typu n i-TOPCon do dachów, które jako pierwsze na rynku charakteryzują się ultra cienką, lekką konstrukcją z podwójnym szkłem. Targi Intersolar 2024 będą okazją do zobaczenia z bliska serii Vertex S+, w tym niedawno dodanego Vertex S+ Full Black dla doskonałej estetyki mieszkaniowej, a także nowego Vertex S+ 500W+, zapewniającego najniższy koszt systemu w zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych. Te dwa nowe panele dołączają do podstawowego produktu Vertex S+, charakteryzującego się mocą wyjściową do 455 W i maksymalną wydajnością 22,8% oraz Vertex S+ Clear Black, bardzo wszechstronnej opcji bifacjalnej do różnych zastosowań dachowych.

Dodatkiem do rozszerzanej oferty dachowej jest nowe rozwiązanie do magazynowania energii w gospodarstwach domowych, którego dalsze szczegóły zostaną wkrótce udostępnione.

"W Trinasolar tworzymy przyszłościową energię dla Europy w ramach projektów mieszkaniowych, C&I i użyteczności publicznej, a także wspieramy pracę zespołową w branży odnawialnych źródeł energii, aby dążyć do przyszłości zerowej netto. Z niecierpliwością czekamy na The smarter E i Intersolar, które będą doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z kolegami z branży, którzy podzielają naszą wizję transformacji w kierunku zielonej energii", podsumował De la Viña.

Więcej: https://intersolar.trinasolar.com/

Trinasolar