Wiadomości 24 kwi
Targi INSTALACJE, GREENPOWER i EXPOPOWER 2024!

Innowacyjne rozwiązania, technologie i nowoczesne produkty, a także najświeższe informacje o zmianach w branży – wszystko to będzie można zobaczyć podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Instalacyjnych INSTALACJE, Międzynarodowych Targów Energetyki Odnawialnej GREENPOWER oraz Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER. Te kluczowe na krajowej arenie targowej wydarzenia, które są jednymi z najbardziej oczekiwanych w branży instalacyjnej, OZE oraz energetycznej, odbędą się 23-25 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Targi INSTALACJE i GREENPOWER to miejsce, gdzie producenci i dostawcy urządzeń instalacyjnych i OZE spotykają się, by prezentować swoje najnowsze osiągnięcia. Od ekologicznych rozwiązań po zaawansowane technologie, odwiedzający targi będą mieli okazję zobaczyć, co zadziało się w branży przez ostatni rok. Natomiast Targi EXPOPOWER prezentują inicjatywy przedsiębiorców, instytucji samorządowych, przedstawicieli nauki, a także projektantów i ekspertów z zakresu elektryki, energetyki, instalacji i techniki. Targi EXPOPOWER to także miejsce spotkań i dyskusji przedstawicieli branżowych izb i stowarzyszeń oraz reprezentantów najważniejszych spółek energetycznych.

Targowa ekspozycja

Wskazane wydarzenia, kompleksowo prezentują ofertę wiodących producentów i dostawców urządzeń, technologii i usług z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej, a także urządzeń związanych odnawialnymi źródłami energii. Na targowej ekspozycji będzie można zobaczyć pompy ciepła, rekuperatory, moduły fotowoltaiczne czy kotły na biomasę. Wśród Wystawców są takie firmy jak, m.in. Viessmann, De Dietrich, Nowatech, Omnigena, Dacpol, Cersanit, Aquaphor, Afriso, Arka Instalacje, Delabie, Herz, NIBE BIAWAR, Mc Alpine, K2 Systems, MP Solar Group, Jean Müller, Galmet, Purmo, Milwaukee, Pereko, AESOLAR, Energa Obrót, Amiston, SAS, Apator, Immergas, BOSCH czy Vaillant.

Trendy i wyzwania dla branży energetycznej

- Jak i gdzie inwestować, aby zwiększyć obecne możliwości sieci dystrybucyjnej? Kiedy magazyny energii zmniejszą jej obciążenie? Jak zaawansowana analityka danych, big data czy sztuczna inteligencja zostaną zastosowane w energetyce? Są to jedne z najważniejszych pytań stojących dziś przed branżą energetyczną. Podczas Targów EXPOPOWER będzie okazja, aby udzielić na nie odpowiedzi – mówi Piotr Drozdowski, dyrektor Targów EXPOPOWER. I podkreśla, że nadchodząca edycja wydarzenia jest wyjątkowa – zwiedzający otrzymają bowiem możliwość uczestnictwa w Wielkim Bloku Targowym o naprawdę zróżnicowanej tematyce.

 Zróżnicowane grono profesjonalistów odwiedzających Targi EXPOPOWER sprawia, że jest to wyjątkowe miejsce do wymiany swoich doświadczeń. Przykład stanowią organizowane przez przedstawicieli poznańskiego oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich konferencje. Pierwsza z nich – XII Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu „Energooszczędność w oświetleniu” nt. „Technika świetlna 2024” – odbędzie się 23 kwietnia. Autorami referatów będą wykładowcy z krajowych uczelni technicznych, a także przedstawiciele czołowych producentów opraw i sprzętu oświetleniowego. Z kolei dzień później, 24 kwietnia, odbędzie się XIX Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu „Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia” nt. „Stacje elektroenergetyczne 2024”. W jej programie przewidziano m.in. wystąpienia pracowników naukowo-badawczych krajowych uczelni technicznych, wystąpienia przedstawicieli branży oraz panel dyskusyjny, do którego zaproszono czołowych polskich producentów elektroenergetycznych stacji i rozdzielnic wszystkich poziomów napięcia znamionowego.

To jednak nie wszystko. Dzięki konferencji #Ai_EnergINN organizowanej przez Eneę Operator oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, która odbędzie się podczas Targów EXPOPOWER, uczestnicy dowiedzą się: jak działa bezobsługowy magazyn liczników, czy VR i AR sprawdzają się w energetyce oraz w jaki sposób fuzja jądrowa wyznacza przyszłość energetyki. Wśród prelegentów #AI_EnergINN pojawią się pracownicy Enei Operator oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS), naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a także przedstawiciele firm i instytucji, które na co dzień wykorzystują innowacyjne rozwiązania, jakie daje AI (sztuczna inteligencja) w pracy związanej z produkcją, magazynowaniem i dystrybucją energii.

Bogaty program wydarzeń

W ramach Targów INSTALACJE i GREENPOWER odbędzie się szereg konferencji, spotkań i paneli dyskusyjnych, prowadzonych przez wiodących ekspertów z branży. W tym roku na scenach Targów INSTALACJE zagoszczą, m.in.:

  • INSTALATOR PRZYSZŁOŚCI - dynamiczne, multidyscyplinarne wydarzenie z aktywnym udziałem środowisk producentów, dystrybutorów, instytucji i organizacji kształtujących obszar działań branży oraz innowacyjnych partnerów, którzy współtworzą nowe możliwości rozwoju zarówno branży, jak i rynku Instalatora Przyszłości.

  • Instalmania - W ramach INSTALMANII na zwiedzających czekać będą: pokazowe montaże nowoczesnych i ekologicznych urządzeń technologii grzewczej, zadania manualne, konkurencje konkursowe oraz strefa wystawowa przygotowana przez Partnerów.

  • Forum Magazynowania Energii PSME - Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych branżą energetyczną, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu magazynowania energii, w kontekście dynamicznie rozwijającego się sektora zrównoważonej energii. Forum Magazynowania Energii PSME to również doskonała okazja do networkingu i zawarcia nowych kontaktów branżowych.

  • VII Konwencja Rynku Grzewczego, Instalacyjnego i Sanitarnego - jedno z najważniejszych wydarzeń w branży grzewczej, sanitarnej i instalacyjnej w Polsce, gromadzącym kluczowych przedstawicieli biznesu i instytucji związanych z tą tematyką.

  • II Forum Energetyki Obywatelskiej - tematem przewodnim wydarzenia będzie energia zeroemisyjna dla społeczności obywatelskiej.

  • Energetyczny Talk Show - Energetyczny Talk Show to cotygodniowy program na YouTube, prowadzony przez dwóch ekspertów branży energetycznej: Grzegorza Burka i Bogdana Szymańskiego. 24 kwietnia będzie wyjątkową okazję do posłuchania Grzegorza Burka i Bogdana Szymańskiego na żywo podczas targów!

  • Forum ŁAZIENKA.PRO - Największe spotkanie z liderami i profesjonalistami branży łazienkowej. Sprawdź co się dzieje na rynku, zobacz najświeższe nowości, porozmawiaj z właścicielami i dyrektorami firm.

  • konferencja „Z kominiarzem bezpieczniej” – spotkanie dla wszystkich zainteresowanych bezpieczeństwem i komfortem użytkowania przewodów kominowych, urządzeń grzewczych i wentylacji.

Strefy specjalne

Zdobywaniu wiedzy na Targach INSTALACJE i GREENPOWER będą sprzyjać także liczne strefy specjalne. Zaplanowano m.in.: Strefa Ognia - to specjalna przestrzeń przygotowana wraz z partnerem - magazynem „Świat Kominków”, w której swoje innowacyjne produkty oraz nowości rynkowe zaprezentują przedstawiciele branży kominkowej. Strefa Zielonej Energii - W ramach Strefy zorganizowany został punkt informacyjny, gdzie poprzez prezentację czystych technologii i zielonych rozwiązań dla klientów indywidualnych i biznesu promowane będą odnawialne źródła energii. Strefa Cyfrowa Kuźnia - to miejsce, które ma na celu przybliżenie przedsiębiorcom dostępnych na rynku rozwiązań cyfrowych, które w realny sposób przekładają się na zwiększenie efektywności ich prac. Strefa Nauki i Startupów - ponad 20 wynalazków z obszaru energii i bezpieczeństwa. Poznaj naukowców, spin-offy i osoby odpowiedzialne za współpracę nauka-biznes z polskich uczelni! Strefa Edukacji - Praktycznie o szkoleniach, konkretnie o dofinansowaniach, fachowo o technologiach – miejsce, w którym spotkacie ekspertów branży i poznacie realne ścieżki finansowania rozwoju zawodowego. Strefa Władców Żywiołów - Strefa Władcy Żywiołów dzięki licznym pokazom przybliży odwiedzającym najnowsze urządzenia Wystawców Strefy oraz będzie idealną platformą wymiany doświadczeń!

Spotkanie kilku powiązanych branż

W tym samym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE, Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER, Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER, Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX oraz Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO. Wielki Blok Targowy zajmie całą powierzchnię Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jeden bilet uprawnia do zwiedzania ekspozycji całego bloku targów.