Wiadomości 23 mar 2021
CentroClima
System wentylacji hali produkcyjnej - CentroClima

Za nami jedna z pierwszych realizacji w 2021 roku. W ramach współpracy z firmą Polplast Polska, CentroClima zajęła się projektem oraz montażem systemu dystrybucji powietrza jednej z hal zakładu produkcyjnego w Myślenicach.

Celem realizacji było przede wszystkim zapewnienie stałej temperatury 21°C na linii tworzyw sztucznych. Są to optymalne warunki do procesu produkcji. By je uzyskać nasi specjaliści zaprojektowali i zrealizowali system składający się z kilku urządzeń. Za proces obróbki powietrza odpowiada podwieszana centrala wentylacyjna Onyx Sky 1500 firmy Frapol. Kolejną częścią realizacji stanowi układ klimatyzacji VRF TMV Slim, wyposażony w dwie jednostki kanałowe oraz agregat skraplający wspomagający chłodnico – nagrzewnicę z serii TOSOT TMV 5. Rozwiązanie pozwala na dość precyzyjne utrzymanie odpowiednich parametrów klimatu na stanowiskach produkcyjnych. Urządzenia cechują się również wysoką energooszczędnością. Ogrzewanie pomieszczenia za pomocą klimatyzacji pracującej w funkcji pompy ciepła kilkukrotnie obniża koszty eksploatacyjne systemu. Jest to szczególnie ważne w naszym klimacie, gdzie potrzeba ogrzewania występuje przez większą część roku, a dzięki funkcji chłodzenia urządzenia jest w stanie utrzymywać parametry temperaturowe dla hali na stałym poziomie przez cały rok.

W projekcie dla firmy Polplast Polska zostało także uwzględnione pomieszczenie, w którym realizowany jest proces produkcji elementów z żywic. Do utrzymania temperatury 21°C oraz sprawnego odprowadzania szkodliwych substancji, w kabinie zastosowano wentylację nawiewno-wywiewną. Zamontowany w niej filtr węglowy, dodatkowo odpowiada za oczyszczanie powietrza. System uzupełniają wentylator kanałowy firmy Harmann oraz nagrzewnico-chłodnica freonowa, która współpracuje z jednostką zewnętrzną TOSOT.

Polplast Polska Sp. z.o.o to firma z długoletnią tradycją na rynku tworzyw sztucznych. Od 2000 roku zajmuje się dostarczaniem swoich produktów do partnerów biznesowych.