Wiadomości 12 sie
Smay
SMAY wspiera misję ekologicznego budownictwa w międzynarodowej organizacji PLGBC

SMAY zostało członkiem międzynarodowego stowarzyszenia PLGBC - Polish Green Building Council (Polskie Towarzystwo Budownictwa Ekologicznego). Styl Eco-friendly to już nie tylko moda, ale także wymagania rynku i wysokie oczekiwania klientów.

PLGBC wzmacnia fundamenty zrównoważonego budownictwa w Polsce  

PLGBC to międzynarodowa organizacja skupiająca ponad 100 aktywnych członków z branży budowlanej, architektonicznej, deweloperskiej oraz firm konsultingowych. Organizacja PLGBC szerzy ideę green building, która działając zgodnie ze swoją misją, edukuje w zakresie zrównoważonego budownictwa. Działania organizacji to również szkolenia branżowe, warsztaty Green Building Tour, kampanie, projekty, konferencje, wsparcie partnerów w realizacji ekologicznego projektowania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań w budownictwie.  

PLGBC działa w ramach globalnej organizacji World Green Building Council (WorldGBC), która skupia lokalne Green Building Councils (GBC) na całym świecie. Zapewnia wsparcie 74 krajom i regionom, w których funkcjonują GBC. Poszczególne GBC, w tym PLGBC, są bezpośrednim motorem działań w zakresie transformacji sektora budowlanego w kierunku ograniczenia zmian klimatycznych i poprawy jakości życia milionów ludzi na całym świecieWorldGBC to 32 000 firm-liderów zrzeszonych w krajowych GBCs.

SMAY stosując rozwiązania energooszczędne, przyjazne dla środowiska i ludzi popiera działania w zakresie transformacji sektora budowlanego w kierunku zrównoważonego rozwoju oraz poprawy jakości życia.
 

Jaką wizję przyszłości budownictwa ekologicznego na świecie mają liderzy branży? 

Na to pytanie będą starali się odpowiedzieć eksperci z rynku podczas najbliższego sympozjum Green Building Sympozjum, które odbędzie się 3 października w Warszawie. To wyjątkowe wydarzenie, w trakcie którego poruszone zostaną najważniejsze zagadnienia w zakresie zrównoważonego budownictwa.  Najbardziej rozpoznawalne i opiniotwórcze sympozjum o zielonym budownictwie to aż 450 uczestników w tym kluczowi inwestorzy i najważniejsi przedstawiciele branży nieruchomości z Polski i Europy. Dzięki licznym prezentacjom, debatom, case studies i sesji pytań do ekspertów, poznamy najnowsze strategie projektowania i innowacyjne pomysły dotyczące budownictwa cyrkulacyjnego.

Głównymi tematami konferencji będą:  

  1. BetterPlaces for People poruszająca tematy z zakresu strategii projektowania i rozwijających się społeczności zielonych biur. 
  2. Zaprojektuj przyszłość: CircularBuilding to blok poświęcony certyfikacji w kontekście obiegu zamkniętego oraz nowej roli budynków cyrkularnych.  
  3. Drivingpositivechange poruszy tematy związane z architekturą społecznego zaangażowania i korzyści wynikających z aranżacji zielonych budynków.  
  4. Czwarta sesja rozwinie wątpliwości na temat zrównoważonego zagospodarowania przestrzeni, hipotek dedykowanych dla zielonych mieszkań oraz nieekologicznych zachowań w budynkach. 
Tagi: PLGBC Smay
Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście