Wiadomości 19 lut 2020
Smay
SMAY jako pierwszy w Polsce uzykał KOT w obszarze wyrobów do wentylacji i klimatyzacji

fot. SMAY

5 lutego podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma 2020 SMAY został wyróżniony przez Instytut Techniki Budowlanej za uzyskanie Krajowych Ocen Technicznych w obszarze wyrobów do wentylacji i klimatyzacji.

Wyróżnienie to nagroda za ogrom pracy, jaki specjaliści SMAY włożyli w oznakowanie wyrobów budowlanych firmy jeszcze w 2019 roku. Rozporządzenie z dnia 17 listopada 2016 r. nakazało obowiązek pozyskania od jednostek oceny technicznej dokumenty określane jako Krajowe Oceny Techniczne.

Nowe rozporządzenie nałożyło na producentów materiałów budowlanych takich jak wyroby wentylacyjne i klimatyzacyjne (m.in. kratki, nawiewniki, przepustnice, czerpnie, wyrzutnie, przewody wentylacyjne) nowy istotny obowiązek – posiadanie dokumentu określanego jako Krajowe Oceny Techniczne, czyli w skrócie KOT-y. 

Firma SMAY otrzymała już KOTy na wyroby do rozprowadzania i rozdziału powietrza (przewody wentylacyjne), a do końca czerwca uzyska całą niezbędną dokumentację dotyczącą pozostałych grup produktowych z zakresu wentylacji i klimatyzacji.

Tagi: Smay