Wiadomości 11 sty 2023
LG
Śladami historii | LG Electronics

LG jest jednym z wiodących producentów elektroniki użytkowej na świecie. Firma została założona w 1947 roku w Korei Południowej pod nazwą Lucky-Goldstar. Początkowo firma skupiała się na produkcji produktów chemicznych i metalurgicznych, jednak po kilku latach rozszerzyła swoją działalność na rynek elektroniczny.

W 1958 roku firma rozpoczęła produkcję telewizorów i radia, a w 1968 roku wprowadziła na rynek swój pierwszy odbiornik telewizyjny w kolorze. W ciągu następnych kilku dziesięcioleci firma kontynuowała rozwijanie swojej linii produktów, wprowadzając na rynek kolejne modele telewizorów, odtwarzaczy VHS, aparaty cyfrowe, komputery i telefony komórkowe.

W latach 80-tych XX wieku, LG zaczęło rozwijać swoją działalność w zakresie klimatyzacji i pomp ciepła. Przez lata firma inwestowała w badania i rozwój nowych technologii, co pozwoliło jej stać się jednym z czołowych producentów tego typu urządzeń na świecie.

Obecnie LG oferuje szeroki wachlarz produktów związanych z klimatyzacją i pompami ciepła, w tym jednostki wewnętrzne i zewnętrzne, systemy VRF, urządzenia zintegrowane z inteligentnym systemem zarządzania oraz rozwiązania dla budynków komercyjnych i mieszkalnych.

W 1995 roku firma zmieniła swoją nazwę na LG Electronics, co lepiej odzwierciedlało jej profil działalności. Dzięki ciągłemu rozwojowi i inwestycjom w innowacyjne technologie, LG stał się jednym z liderów rynku elektroniki użytkowej, oferując szeroki wybór produktów, takich jak telewizory, lodówki, pralki, telefony komórkowe, komputery i urządzenia audio.

Firma przykłada dużą wagę do efektywności energetycznej swoich urządzeń, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji i mniejszy wpływ na środowisko. LG wprowadził również liczne innowacje, takie jak inteligentne systemy zarządzania, które pozwalają na zdalne zarządzanie i kontrolowanie urządzeniami za pomocą aplikacji mobilnej.

Na przestrzeni lat LG zdobył wiele nagród i wyróżnień za jakość i innowacyjność swoich produktów. W ostatnim czasie coraz częściej też odnajdziemy ich rozwiązania w segmencie smart home, dzięki połączeniu klimatyzacji z inteligentnymi urządzeniami.

 

 

 

LG działa aktywnie na rzecz społeczeństwa oraz ochrony środowiska naturalnego, poprzez inwestycje w technologie proekologiczne oraz programy edukacyjne.

Firma inwestuje w nowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja i Internet Rzeczy (IoT), które umożliwiają integrację różnych urządzeń i usług oraz zwiększają funkcjonalność i komfort użytkowania.

LG działa aktywnie na rynku motoryzacyjnym, zarówno poprzez swoją działalność produkcyjną, jak i poprzez inwestycje w przyszłościowe technologie, takie jak napędy elektryczne i autonomiczne.

Swoją działalność w Polsce firma LG Electronics zaczęła w 1991 roku, jako pierwsze przedstawicielstwo LG w Europie Środkowej. Firma rozpoczynała od sprzedaży telewizorów, ale szybko rozszerzyła swoją ofertę o inne produkty, takie jak pralki, lodówki i komputery. W ciągu lat LG stało się jednym z czołowych graczy na polskim rynku elektroniki użytkowej i AGD. Obecnie firma oferuje szeroką gamę produktów, w tym telewizory, telefony komórkowe, sprzęt audio i wideo, klimatyzatory, lodówki, pralki, zmywarki, komputery i urządzenia peryferyjne oraz artykuły specjalistyczne do przemysłu, jak np. monitory medyczne.

Reasumując, LG jest firmą o długiej historii i bogatej tradycji, która ciągle rozwija się i inwestuje w nowe technologie. Dzięki swojej innowacyjności i wysokiej jakości produktów, marka ta zdobyła sobie renomę jednego z czołowych producentów elektroniki użytkowej na świecie.

Najważniejsze fakty o firmie LG Electronics

  1. LG Electronics jest koreańską firmą technologiczną z siedzibą w Seulu, specjalizującą się w produkcji sprzętu elektronicznego, chemikaliów i urządzeń mobilnych.

  2. Firma została założona w roku 1958 pod nazwą GoldStar.

  3. LG Electronics jest jednym z największych producentów telewizorów na świecie.

  4. Firma produkuje również telefony komórkowe, komputery, sprzęt AGD, urządzenia audio-wideo, klimatyzatory i urządzenia do automatyki domowej.

  5. LG Electronics jest członkiem konsorcjum pracującego nad 5G, w którym bierze udział kilkanaście firm z całego świata.

  6. Firma posiada oddziały w ponad 80 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 75 000 pracowników.

  7. LG Energy Solution, która podobnie jak LG Electronics należy do Grupy LG specjalizuje się w produkcji ogniw i baterii.

  8. W 2018 roku firma LG Electronics osiągnęła przychód w wysokości ponad 54 miliardów dolarów.

  9. Firma zdobyła wiele nagród za swoje innowacyjne produkty, w tym nagrodę CES Innovations Award za swoje telewizory OLED.

  10. LG Electronics jest jednym z największych dostawców urządzeń do automatyzacji domu i inteligentnych urządzeń.
 

 

LG