Wiadomości 23 maj 2019
Rittal
Ri4Power - nowy system Rittal ułatwiający projektowanie i serwisowanie

fot. Rittal

Nowy system Ri4Power, przedstawiony przez firmę Rittal na tegorocznych targach HMI to przede wszystkim… szereg korzyści dla konstruktorów i projektantów. Rozbudowany system oparty na szafach sterowniczych VX25 to nie tylko większa efektywność i wyższe parametry prądowe. To także ułatwienie przeprowadzania przeglądów i monitoro-wania systemu. Rittal wprowadził dodatkowo nowe oprogramowanie do projektowania online!

Nowy system Ri4Power wyróżnia się przede wszystkim zoptymalizowaną geometrią rozwiązań. Podstawową zaletą rozwiązania jest uproszczony montaż komponentów w systemie szaf VX25, a także zwiększone możliwości ich mocowania. To najważniejsze zalety dla konstruktorów. Ale korzyści wynikające z zastosowania systemu Ri4Power są znacznie większe. Przede wszystkim znamionowa obciążalność prądowa może być znacznie wyższa niż w poprzednich rozwiązaniach, a ilość zastosowanej miedzi - mniejsza. Rozbudowany Ri4Power to przede wszystkim łatwiejsze monitorowanie, konfigurowanie i… projektowanie. Wprowadzając system na rynek, firma Rittal przedstawiła także nową wersję kompatybilnego programu do planowania - Power Engineering. Zapewnia on szybkie i proste projektowanie rozdzielni. Obsługa nowej wersji programu jest bardzo intuicyjna i nawet niedoświadczeni użytkownicy łatwo, szybko i bezpiecznie mogą skonfigurować sprawdzone rozdzielnice. Oczywiście nadal możliwe jest korzystanie z interfejsów do Eplan Electric P8, eksportu listy części do formatu MS Excel oraz import i eksport do obsługi danych. Dodatkowo nowe narzędzie online – VX25 RPE – pozwala na prostą konfigurację rozdzielni niskiego napięcia Ri4Power.

Power Engineering

Ekspresowe serwisowanie i monitorowanie

Przy projektowaniu nowych rozwiązań konstruktorzy Rittal biorą pod uwagę wiele elementów, które mają dawać użytkownikom jak największy komfort – od samego użytkowania, przez serwis, na monitorowaniu kończąc. Doskonałym przykładem są uniwersalne rozwiązania zastosowane w nowym systemie VX25 Ri4Power. Uchwyty i łączniki szyn zbiorczych znajdują się z przodu. Dzięki temu można sprawdzić momenty dokręcania śrub lub alternatywnie zmierzyć temperaturę miejsca kontaktu kamerą na podczerwień. Ale możliwe jest jeszcze bardziej szczegółowe monitorowanie rozdzielni - wystarczy wyposażyć ją w interfejs IoT, do którego podłączone zostały czujniki pomiaru temperatury, wilgotności lub mocy. Po integracji z nadrzędnym systemem, użytkownik będzie miał możliwość kontrolowania instalacji w każdej chwili – zyskując na większej dostępności energii elektrycznej. Więcej informacji o konfiguratorze online znajduje się

Więcej informacji o konfiguratorze

Tagi: Rittal
Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście