Wiadomości 23 mar 2022
VALLOX
Rezydencja NIVA – elegancja i luksus w leśnej ciszy

Rezydencja Niva została stworzona w ponadczasowym stylu glamour. Składa się z trzech stylowych pokoi, dwóch sypialni i jednego pokoju gościnnego połączonego z kuchnią. Do każdego z pomieszczeń przynależy łazienka z toaletą oraz prysznicem, co zapewnia komfort każdemu z Gości. Ponadto w Rezydencji, znajduje się oszklony basen, z którego można korzystać o każdej porze roku. Na suficie nad nim, zaprojektowano efekty świetlne, które nadają pomieszczeniu elegancję oraz szyk.

W obiekcie zastosowano ogrzewanie oparte na pompie ciepła, z funkcją chłodzenia w okresie letnim. Cały obiekt został wyposażony w system wentylacji z odzyskiem ciepła.

,,Wybierając centrale zależało mi na wysokiej jakości urządzeniach bogato wyposażonych w standardzie, dbających o jakość powietrza i zużywających jak najmniej energii. Dlatego wybór padł na firmę ze Skandynawii z ponad 50-letnim doświadczeniem jaką jest Vallox’’ – mówi właścicielka obiektu.

Strefę basenową obsługuję centrala do montażu w suficie podwieszanym Vallox TSK Multi 80 MV. Centrala w standardzie posiada czujnik CO2 i wilgotności, które automatycznie dostosowują wydajność wentylacji do zapotrzebowania. Z uwagi na wysoką wilgotność na basenie, funkcja dyktowania prędkości wentylatorów przez czujnik wilgotności została dezaktywowana.

Za wentylację mieszkalnej części odpowiada jednostka Vallox 96 MV. Łatwe i intuicyjne sterowanie przez internet umożliwia sterowanie jednostką z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu. Wysokiej klasy filtry powietrza czerpanego: ISO Coarse > 75% + ePM1 ≥ 50%, ( dawniej nazywane: F7 i G4 ) dokładnie oczyszczają powietrze nawiewane do pomieszczeń, dzięki czemu jest zawsze czyste i świeże.

Dzięki zastosowaniu czujników CO2 centrale Vallox stale utrzymują odpowiednią jakość powietrza uzależnioną od ilości przebywających osób. Obie centrale nie posiadają nagrzewnic wstępnych. Zastosowany innowacyjny system odszraniania wymiennika ciepła MyVallox gwarantuje energooszczędną pracę nawet podczas ekstremalnie niskich temperatur. Ten sposób odszraniania wymiennika ciepła wraz z wykorzystaniem czujników jakości powietrza czyni ten system bardzo energooszczędnym i bezobsługowym.