Wiadomości 26 lip
Iglotech
Produkcja elementów wentylacyjnych FORVENT | Iglotech

fot. Iglotech

Instalacje wentylacyjne są podstawą prawidłowej wymiany powietrza w budynku. Ich skuteczność zależy od właściwego doprowadzenia świeżego powietrza , zagwarantowania odpowiedniego przepływu pomiędzy pomieszczeniami i skutecznego usunięcia zanieczyszczonego powietrza.

Nowoczesna linia technologiczna FORVENT zapewnia kompleksowe rozwiązania w zakresie produkcji stalowych elementów wentylacyjnych. Oferta produktowa jest bardzo szeroka co sprzyja kompleksowej realizacji zamówienia.

W ofercie Forvent znajdują się:

1.Kanały i kształtki kołowe

(rury spiralne; kolana; trójniki i czwórniki; redukcje; nyple; mufy; króćce; odsadzki; zaślepki)

2. Przewody elastyczne

(elastyczne typu Alu i Sono; półelastyczne typu Flex)

3. Kanały i kształtki prostokątne

( kanały; kolana i łuki; redukcje, dyfuzory; trójniki, czwórniki)

4. Akcesoria wentylacyjne

(czerpnie i wyrzutnie dachowe; przepustnice wentylacyjne;  króćce elastyczne; tłumiki; podstawy dachowe)

5.  Filtry powietrza, klapy rewizyjne oraz systemy montażowe

Rury spiralne produkowane w zakresie od 80 mm do 1250 mm dają ogromne możliwości projektowe. Wykonane są z taśmy ocynkowanej DX51, I gatunek w klasie ocynku Z275 (zgodnie z Polską Normą) w standardowej długości 3m.

W celu zwiększenia sztywności i wytrzymałości na podciśnienie, w rurach od średnicy 250 mm stosuje się zewnętrzne przetłoczenie. Natomiast w rurach od średnicy 500mm przetłoczenie jest podwójne.  

Oczywiście istnieje możliwość wykonania rury pod indywidualne zamówienie Klienta  (z innego materiału lub w innej długości). Kształtki kołowe, jak również przewody i kształtki prostokątne produkowane są  z blachy ocynkowanej DX51.

Gwarancją jest zastosowanie  blachy I gatunku w klasie ocynku Z275. 

Kształtki kołowe produkowane w zakresie średnic 80 mm do 1250 mm można wykonać z innego materiału: kwasoodpornego bądź z aluminium.

Park maszynowy linii Forvent jest jednym z niewielu, który posiada niezwykle precyzyjne maszyny najwyższej klasy. Należą do nich:

  • maszyna do produkcji kanałów wentylacyjnych firmy Wammes.  Jest to jedna z niewielu maszyn na rynku polskim, które produkują kanał wentylacyjny już z wywiniętą ramką.  Maszyna zapewnia wyższą klasę szczelności kanałów oraz znacznie skraca czas produkcji.
  • maszyny do produkcji rur spiralnych firmy TORMEC typ TUBO- S oraz TUBEFORMER 1602. Precyzyjnie wykonane maszyny sprawiają, że produkt końcowy wyprodukowany jest z bardzo dużą dokładnością i starannością.
  • maszyna do produkcji kształtek kołowych renomowanej firmy SPIRO INTERNATIONAL SA. Maszyna zapewnia dokładne cięcie kształtek z wysoką powtarzalnością, brak utwardzonych krawędzi oraz idealnie gładkie krawędzie. Zakres produkowanych średnic od 200 do 1250mm.
  • prasa krawędziowa TrueBend Trumpf 3120 wyposażona została w sensorowy przyrząd do pomiaru kąta gięcia ACB oraz sterowanie numeryczne co gwarantuje precyzyjny kąt gięcia.  Zastosowana technika sensorowa jest technologią opracowaną i opatentowaną przez firmę Trumpf.  Maksymalna grubość giętych elementów wynosi 4mm, natomiast siła docisku jest równa 1200 kN.  Dokładność maszyny wskazują parametry Oś Y  +/- 0,01mm, Oś X  +/- 0,05mm, Oś R  +/- 0,1 mm.
  • maszyna AUTO FOLD 516 służy do produkcji kanałów prostokątnych o szer. 1500mm z blachy o grubości do 1,6mm.
  • wykrawarka młoteczkowa TRUMPF TC500R maszyny marki TRUMPF umożliwiają elastyczną obróbkę różnych detali. Głowica wykrawająca może obracać narzędzie pod dowolnym kątem nachylenia, co skraca czasy przezbrojenia i podnosi produktywność. Innowacyjne rozwiązania, jak aktywna i opuszczana matryca, zapewniają najlepszą jakość detali. Inteligentne możliwości automatyzacji odciążają operatora i zwiększają wydajność.
  • wycinarka plazmowa CNC STIG1500  firmy Stigal przeznaczona jest do kształtowego wycinania elementów z arkusza blachy z zastosowaniem technologii plazmowej. Max grubość ciętej stali wynosi 8mm. Dokładność pozycjonowania 0,05mm.

Inwestycja w nowoczesny park maszynowy umożliwia wyprodukowanie całego asortymentu niezbędnego do zmontowania kompletnej instalacji wentylacyjnej. Sprzyja to szybkiej realizacji zamówienia oraz całkowitej kontroli nad jakością wykonanych produktów. 

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście