Wiadomości 15 paź
Powstaną kolejne magazyny pod Warszawą - Ideal Idea City Park

Spółka Ideal Idea sfinalizowała zakup terenu pod kolejną, piątą inwestycję magazynowo-biurową. Projekt powstanie na granicy Warszawy i Raszyna. Łączna powierzchnia Ideal Idea City Park wyniesie 19,5 tys. mkw.

Obiekt stanie na działce o powierzchni 4,5 ha, przy ul. Mieczysława Słowikowskiego z dojazdem od ulicy Szyszkowej, tuż przy obwodnicy S2. Inwestycję zaprojektowała Ideal Idea i ona też będzie jej generalnym wykonawcą. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na przełomie 2018 i 2019 r., natomiast zakończenie pierwszego etapu budowy spodziewane jest w sierpniu przyszłego roku.

Jak zapowiada inwestor, w modelu miejskich magazynów będzie to całkowicie nowy produkt. Ideal Idea City Park zaoferuje małe moduły magazynowe od 500 do 850 mkw. i ich wielokrotność. Będzie im towarzyszyła elastyczna pod względem konfigurowania i wielkości powierzchnia biurowa klasy A z podnoszoną podłogą, klimatyzacją, przeszklonymi drzwiami z naświetlami o wys. 2,7 m. Przeszkloną fasadę biurową typową dla biurowców klasy A uzupełnią windy pomiędzy kondygnacjami i inne rozwiązania funkcjonalne typowe dla wspomnianej klasy biurowców.


- Już we wrześniu 2019 roku zaoferujemy naszym klientom jeden z najnowocześniejszych obiektów magazynowo-biurowych na rynku warszawskim, a co więcej po bardzo konkurencyjnych cenach. Wynikną one m.in. z lokalizacji tuż za administracyjnymi granicami stolicy, ale zaledwie 6 minut jazdy od Park & Ride w Alei Krakowskiej, 12 minut od Lotniska Chopina i ok. 15 minut od Śródmieścia. Będzie to pierwszy park magazynowo-biurowy na granicy Warszawy łączący stawki czynszu zbliżone do strefy II z niespotykanym dotąd standardem wykończenia przywodzącym na myśl najnowocześniejsze obiekty ze strefy I - mówi Jędrzej Dużyński odpowiedzialny za komercjalizację obiektu. - W Ideal Idea City Park zastosujemy najnowocześniejsze technologie i wprowadzimy szereg udogodnień dla najemców w postaci sal konferencyjnych, nowoczesnej siłowni, tarasu widokowego i kantyny.

Wszystkie cztery hale będą podzielone na moduły do wynajęcia. Będą się one składały standardowo z powierzchni biurowej 110 mkw. i magazynowej w trzech wielkościach – 500, 850 lub 1100 mkw. Biura znajdą się na parterze i na pierwszej kondygnacji i będzie je można dowolnie łączyć oraz konfigurować. Konstrukcja hal pozwoli IIF dochować kolejnego standardu firmowego w postaci olbrzymiej elastyczności oferty.

Wysokość magazynów w świetle wyniesie 10 m. Ideal Idea City Park będzie budowany zgodnie z normami ociepleń budynków magazynowych, jakie będą obowiązywały od roku 2021, co zagwarantuje lepszą nawet o 35 proc. izolację budynków, a co za tym idzie niższe koszty ogrzewania hali.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

gift