Wiadomości 7 sty

Ponad połowa Polaków mieszka w domach jednorodzinnych. Każdy z nich codziennie zużywa energię. Prawie 3/4 tej energii zużywane jest na ogrzewanie pomieszczeń i wody. W Polsce wydatki na nośniki energii pochłaniają 9,9% domowego budżetu. Rosnące koszty paliw kopalnych, takich jak węgiel, ropa naftowa i gaz powodują, że szukamy alternatywnych rozwiązań, które skutecznie obniżą rachunki za ogrzewanie i ciepłą wodę.

Technologie węglowe używane od lat, wytwarzają zbyt dużo dwutlenku węgla. Polski rząd podejmuje szereg działań aby to zmienić i osiągnąć nasze cele klimatyczne. Jednym z najważniejszych rządowych programów wspierających proekologiczne rozwiązania jest program Czyste powietrze, którego najważniejszym założeniem jest redukcja emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

Poznaj pompy ciepła Ecodan
  • HvacEXPO ecodan ecodan
  • HvacEXPO ecodan ecodan
  • HvacEXPO ecodan ecodan
  • HvacEXPO ecodan ecodan
  • HvacEXPO ecodan ecodan

Program Czyste Powietrze skierowany jest do inwestorów, chcących wymienić instalację centralnego ogrzewania, piec, ocieplić budynek mieszkalny, zamontować pompę ciepła, fotowoltaikę, albo wymienić drzwi lub okna. Program Czyste powietrze pozwala na dynamiczny rozwój rynku pomp ciepła w Polsce. Coraz większa liczba Polaków decyduje się na to ekologiczne i wydajne rozwiązanie.

Czym jest pompa?

Żeby wytłumaczyć działanie pompy ciepła w prosty sposób, najlepiej porównać ją do lodówki, która pobiera z produktów żywnościowych ich wewnętrzne ciepło i oddaje je na zewnątrz do pomieszczenia. Pompy ciepła działają w podobny sposób. Jedyna różnica między nimi to efekt ich pracy, a co za tym idzie – zastosowanie. Lodówka ma dobrze chłodzić a pompa ciepła dobrze ogrzewać.

Pompa ciepła pobiera bezpłatną odnawialną energię cieplną z powietrza i wykorzystuje ją do zapewnienia ciepłej wody i ogrzewania. Co ważne, pompa działa również w ujemnych temperaturach.

Co sprawia, że powietrzne ​pompy ciepła są tak dobre?

Cóż, chodzi o efektywność energetyczną. Na każdy kilowat zużytej energii elektrycznej pompa może wytworzyć ponad trzy kilowaty energii cieplnej Coefficient of Performance czyli COP, jest to właśnie współczynnik wydajności, wyrażający stosunek ilości dostarczonego ciepła do ilości energii elektrycznej zużytej przez pompę. Im COP jest wyższe, tym uzyskanie tej samej ilości ciepła wymaga mniejszego nakładu w postaci energii elektrycznej, za którą płacimy.

Porównując to z węglem, ropą i gazem, które w najlepszym wypadku mogą osiągnąć wydajność tylko w dziewięćdziesięciu procentach, widać jak wydajne są pompy ciepła.

Dlaczego Ecodan?
W przeciwieństwie do innych systemów grzewczych, które dostarczają duże impulsy ciepła do Twojego domu, Ecodan utrzymuje stałą temperaturę otoczenia w całym domu. Jest więc zawsze przytulnie i ciepło. Dzięki temu idealnie nadaje się do stosowania z dowolnym rodzajem systemu grzewczego, takim jak: ogrzewanie podłogowe lub tradycyjne grzejniki.

Zapytaj instalatora w Twojej okolicy o pompę ciepła ECODAN 

Powietrzne pompy ciepła są klasyfikowane jako technologia odnawialna, więc objęte są dofinansowaniem w ramach programu Czyste powietrze oraz szeregu innych programów realizowanych przez samorządy, a mające na celu poprawę jakości powietrza w Polsce. Decydując się na pompę ciepła Ecodan nie tylko zaoszczędzisz pieniądze na rachunkach za ogrzewanie, ale zadbasz o środowisko, redukując emisję dwutlenku węgla. Więcej informacji na temat pompy Ecodan:  www.ecodan.pl

Poznaj pompy ciepła Ecodan
  • HvacEXPO ecodan ecodan
  • HvacEXPO ecodan ecodan
  • HvacEXPO ecodan ecodan
  • HvacEXPO ecodan ecodan
  • HvacEXPO ecodan ecodan

Zapraszamy serdecznie na BLOG PROJEKT STODOŁA

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście