Wiadomości 17 sie
De Dietrich
 Polskie miasta w NAZCA

Jak już wiecie, NAZCA jest platformą działającą na rzecz klimatu przy Sekretariacie ds. Zmian Klimatu ONZ. W organizacji skupiającej niemal 2000 miast i 35 regionów, są też polskie akcenty!

Pisząc o platformie warto wspomnieć o tym, czym się zajmuje. Zadaniem grupy jest przede wszystkim rejestracja działań na rzecz klimatu, które planują i realizują poszczególne regiony, miasta, firmy i społeczności obywatelskie.

W początkowej fazie istnienia NAZCA priorytetem było naświetlenie zobowiązań poszczególnych podmiotów pracujących na rzecz klimatu. Wraz z upływem czasu organizację zaczęto traktować jako zbiór informacji o podjętych przez instytucje krokach oraz sposób na ich monitorowanie. Inicjatywa ta została zapoczątkowana podczas 20. Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, która odbyła się w stolicy Peru, Limie.

Polskie miasta też postanowiły działać na rzecz poprawy klimatu

Obecnie 27 polskich miast i samorządów terytorialnych włączyło się do NAZCA oraz złożyło zobowiązania poprzez uczestnictwo w inicjatywach takich jak Compact of Mayors, Porozumienie Burmistrzów oraz deklaracji w ramach organizacji C40 poświęconej ekologicznym autobusom „Cities Clean Bus Declaration”. Należą do nich: Bielawa, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Dzierżoniów, Ełk, Gdańsk, Gdynia, Jasienica, Kolbuszowa, Kościerzyna, Kozy, Niepołomice, Piaseczno, Porąbka, Rybnik, Śrem, Tarnów, Toruń, Tryńcza, Ustka, Warszawa, Wilamowice, Wilkowice, Władysławowo i Wrocław.

Miasta te zobowiązały się m.in. do redukcji emisji z sektora transportowego oraz poprawy jakości powietrza poprzez wprowadzenie pojazdów nisko i bezemisyjnych. Część z miast i regionów przyjęło na siebie obowiązek zmniejszenia emisji szkodliwych gazów o 80-95 % lub ich ograniczenia do 2 ton na mieszkańca do 2050 roku. Działania miast i regionów w ramach organizacji już teraz przyczyniają się do znacznej redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

De Dietrich

De Dietrich http://dedietrich.pl

De Dietrich to jedna z najstarszych marek w branży grzewczej na świecie. W 2009 roku, po połączeniu grupy De Dietrich Remeha i Baxi Group, powstało trzecie co wielkości przedsiębiorstwo w Europie w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań klimatycznych, wytwarzania ciepłej wody i usług.

Rozwój elektromobilności w Polsce - TAURON i KGHM podpisują list intencyjny

22 paź 1
Wiadomości Rozwój elektromobilności w Polsce - TAURON i KGHM podpisują list intencyjny
Gregory
Gregory
Brawo za inicjatywe. Widac machina ruszyła. Na dniach przeciez tez wyszla informacja o green way'u i nowym inwestorze EBI dzieki ktoremu w... - 27 paź