Wiadomości 23 lip
Pierwsze palmy pod Mszczonowem. Park  wodny Suntago nabiera kształtów | Inwestycje

Na budowę parku wodnego Suntago Wodny Świat dotarły pierwsze palmy. W podwarszawskim Mszczonowie będzie ich ponad 700. Z kolei w części rekreacyjnej Suntago Village stawiane są pierwsze modułowe bungalowy.

Palmy, które wyrosną w Suntago Wodny Świat, pierwszym etapie kompleksu Park of Poland powstającego w podwarszawskiej gminie Mszczonów, pochodzą z Malezji, Kostaryki i Florydy. Przewożone są w klimatyzowanych kontenerach z Rotterdamu, gdzie w specjalnych szklarniach przechodziły aklimatyzację. Pierwsze z nich dotarły już na miejsce, niektóre mierzą 12 metrów. Codziennie do Park of Poland przyjeżdża kolejny transport z roślinnością, a w nim kilkanaście nowych drzew. Od pierwszego dnia rośliny są pod opieką ogrodników. Cały proces ich sadzenia potrwa około miesiąca.

Zespół bungalowów Suntago Village oddalony jest od parku wodnego o kilkaset metrów. W tym tygodniu stanęły tam pierwsze domki. Przyjechały na plac budowy w pełni wykończone i wyposażone. W każdym jest dwuosobowa sypialnia, salon z rozkładaną kanapą i aneksem kuchennym oraz łazienka z prysznicem. Ekologiczne domki zostały dostarczone przez firmę Unihouse. Dzięki nowoczesnej technologii modułowej montaż wszystkich 92 domków zakończy się w ciągu 8 tygodni. Projektantem Suntago Village jest spółka Tremend.

 
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście