Wiadomości 15 lip 2021
Pieniądze dla przedsiębiorców wracających na rynek

Pieniądze dla przedsiębiorców wracających na rynek. „Nowy Start” wspiera przedsiębiorców, którzy mimo niepowodzeń, zdecydowali się na powrót na rynek. O wsparcie ze środków unijnych mogą się starać mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, którzy mimo porażki biznesowej, ponownie rozpoczęli działalność gospodarczą.

Pieniądze dla przedsiębiorców z UE

Unijne wsparcie pokrywa 100 proc. kosztów udziału. Budżet finansowany jest z Programu Wiedza Edukacja Rozwój na łączną kwotę 15 mln zł. W „Nowym Starcie” mogą wziąć udział przedsiębiorcy, którzy zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej w ciągu 24 miesięcy i ponownie podjęli się prowadzenia firmy w okresie 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu.

Przede wszystkim udział w programie „Nowy start” umożliwia dostosowanie ich modelu biznesowego do zmieniających się warunków rynkowych i konkurencji. Szkolenia i doradztwo pomogą uniknąć błędów, a także pokażą szanse i ścieżki rozwoju biznesu. Do tej pory na udział w programie zdecydowały się firmy MŚP z województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Projekty dla przedsiębiorców

Głównym celem programu jest zwiększenie posiadanych i nabycie nowych kompetencji w zakresie zarządzania i umiejętności prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Przede wszystkim program pozwala na skorzystanie z indywidualnie dobranych szkoleń i warsztatów, a także z doradztwa poszkoleniowego. Ponadto właściciele firm mogą przeanalizować swoją sytuację z ekspertem oraz skorzystać z wiedzy i doświadczeń innych. Przedsiębiorcy mają możliwość wyboru jednego z pięciu projektów:

  • „Profesjonalny start” – nabór trwa do 31 listopada 2022 r.
  • „Nowy start – nowe perspektywy” – nabór trwa do 30 października 2022 r.
  • „Ster na cel” – nabór trwa do 30 listopada 2022 r.
  • „Drugi start – pewny sukces” – nabór trwa do 30 maja 2023 r.
  • „Restart zmiany, które budują” – nabór trwa do 30 maja 2023 r.

Zgłoszenia do projektów szkoleniowych przyjmują operatorzy. Kontakt do nich można znaleźć na stronie internetowej programu „Nowy Start”.

Tagi: biznes
Biznes Tuba

Biznes Tuba http://biznestuba.pl