Wiadomości 27 lut
Panasonic i  Systemair łączą siły

Producent klimatyzacji Panasonic ogłosił uruchomienie serii agregatów z pompą ciepła w ramach nowego "partnerstwa strategicznego" ogłoszonego przez szwedzką firmę wentylacyjną Systemair.

HISZPANIA: Producent klimatyzacji Panasonic ogłosił uruchomienie serii agregatów z pompą ciepła w ramach nowego "partnerstwa strategicznego" ogłoszonego przez szwedzką firmę wentylacyjną Systemair.

Partnerswto z Systemair został ogłoszony dzisiaj na wystawie Climatización y Refrigeración w Madrycie.

Agregat chłodniczy ECOi-W jest pierwszym produktem współpracy, który zdaniem obu firm rozszerzy się na wentylację i odzyskiwanie ciepła zarówno w sektorze komercyjnym, jak i mieszkaniowym. Zaprojektowana przez Systemair ECOi-W ma zostać uruchomiona w drugiej połowie tego roku. Jego specyfikacja obejmuje wydajność chłodniczą od 20 kW do 210 kW, z zakresem roboczym od -17ºC (grzanie) do 50ºC (chłodzenie).

Agregaty chłodnicze są produkowane przez Systemair w byłych fabrykach Airwell we Francji i we Włoszech. Te nowe zintegrowane rozwiązania opisano jako w pełni konfigurowalne i można je tworzyć na zamówienie, aby tworzyć indywidualne rozwiązania dla konkretnych projektów.

Firmy twierdzą, że w przyszłości zamierzają stworzyć jeszcze bardziej wydajne, przyjazne dla środowiska chillery / pompy ciepła. Firmy będą również korzystać z interfejsu zdalnego sterowania i konserwacji Smart Cloud.

Idąc dalej, obie strony twierdzą, że zamierzają również dostosować know-how wentylacji wewnętrznej Systemair do domowych i komercyjnych pomp ciepła Panasonic.

"Widzimy to jako wspaniałą okazję do rozwoju, dostarczania i sprostania wyższym wymaganiom środowiskowym naszych klientów, oprócz zapewnienia długoterminowych perspektyw biznesowych na zmieniającym się rynku europejskim", powiedział Toshiyuki Takagi, dyrektor wykonawczy Panasonic Corporation i prezes Panasonic Air Conditioner.

"Jesteśmy bardzo podekscytowani tym partnerstwem i nową szansą, jaką to stworzy dla nowych innowacyjnych i bezproblemowych rozwiązań" - dodaje Roland Kasper, CEO firmy Systemair. Wspólnie dążymy do usprawnienia działań budowlanych, optymalizacji efektywności energetycznej, zmniejszenia śladu węglowego i obniżenia kosztów energii. Dzięki temu partnerstwu będziemy mogli zapewnić ulepszone rozwiązania, które odegrają wiodącą rolę w rozwoju budynków przyszłości. "