Wiadomości 26 mar
Onninen rozbudowuje drugą linię metra w Warszawie

Onninen, znany na rynku polskim integrator dostaw w branży elektrotechnicznej, instalacyjno-sanitarnej, grzewczej, wentylacyjnej i klimatyzacyjnej, podpisał umowę na dostawę kabli i tras kablowych w ramach rozbudowy drugiej linii metra w Warszawie.

Budowa metra jest jedną z najważniejszych stołecznych inwestycji, co daje możliwość zdobycia bezcennych doświadczeń w sektorze Infrastruktury. Onninen ma już na swoim koncie realizację dostaw materiałów technicznych w ramach obiektów o różnorodnym przeznaczeniu, w tym Stadion Narodowy i wcześniejsze etapy rozbudowy drugiej linii metra. Tego typu inwestycje dają możliwość weryfikacji kompetencji, konkurencyjności i znajomości lokalnego rynku inwestycyjnego. Ze względu na tajemnicę handlową strony nie ujawniają wartości umowy.

„Jesteśmy bardzo dumni, że udało nam się po raz kolejny zdobyć zlecenie pod tak prestiżową i skomplikowaną inwestycję. Naszymi partnerami będą sprawdzone i dobrze znane na rynku firmy – Telefonika Kable i Baks. W przeszłości dostarczaliśmy już kable i trasy kablowe pod budowę metra. Ponowny kontrakt jest dla nas nie tylko wyzwaniem, ale również sygnałem, że dobrze sobie radzimy, za co chciałbym bardzo podziękować mojemu zespołowi handlowemu z oddziału na ul. Zabłockiej. Jestem pewien, że ta realizacja wzbogaci nas o nowe, cenne doświadczenia” – mówi Tomasz Chmurzyński, Dyrektor Sprzedaży w Regionie Centralnym.

Onninen jest częścią znanego fińskiego koncernu K-Group, który prowadzi swoją działalność na terenie Finlandii, Norwegii, Szwecji, Polski, Rosji, Litwy, Łotwy, Estonii i Białorusi. W Polsce firma działa w oparciu o sieć hurtowni, samoobsługowe oddziały Onninen Express i system zamówień elektronicznych OnnShop. Kilka branż technicznych w jednym miejscu, to główny atut firmy zapewniającej sprawną i kompleksową obsługę instalatorów, wykonawców, redystrybucji, przemysłu i instytucji publicznych.

Prezes Endre Espeseth i Dyrektor Regionu Centralnego podczas podpisania umowy w siedzibie Onninen

Źródło: https://onninen.pl

gift